Ogłoszenia – 5. Niedziela Wielkanocna (2.05.2021)

• Nabożeństwo Majowe w niedziele o 17:30, a w tygodniu po Mszy Świętej wieczornej, która jest o 18:00. Zachęcamy również do śpiewania „Majówek” przy kapliczkach i w domach rodzinnych.
  • Zmiana Tajemnic Różańca Świętego 3 maja po Mszy Świętej o 14:00.
    • Poniedziałek: Uroczystość NMP Królowej Polski, głównej Patronki Polski
      • Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym.
      • 9:30 Msza Święta dziękczynno-błagalna w intencji Mieszkańców Miasta i Gminy Myślenice i o ustanie epidemii – intencja od Burmistrza i Przewodniczącego Rady Miasta i Gminy Myślenice
      • 9:30 Msza Święta w intencji Ojczyzny i o bł. Boże i opiekę MB Pani Myślenickiej nad Mieszkańcami Powiatu myślenickiego – intencja od Starosty i Zarządu Powiatu
      • 12:30 w intencji Ofiar „Czarnej Niedzieli” w Myślenicach w 77 rocznicę
    • Wtorek: wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona strażaków
      • Msza Święta o Boże bł. i opiekę Matki Najświętszej dla Strażaków, ich Rodzin i Sympatyków z OSP Śródmieście, OSP Dolne Przedmieście i Państwowej Straży Pożarnej o g.18.00 – zapraszamy.
    • Środa: wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, kapłana
    • Czwartek: święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba
    • Sobota: Uroczystość Św. Stanisława Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej
      • W tym dniu o 9:00 w katedrze na Wawelu ks. Arcybiskup udzieli święceń diakonatu klerykom naszego Seminarium. Wśród nich jest nasz Parafianin Krzysztof Jakubiak. Obejmijmy Go nasza szczególną modlitwą.
    • Środa:
      • 8:00 w intencji trwałości i świętości małżeństw oraz Boże bł. w rodzinach. Po Mszy Świętej modlitwy w tej samej intencji
      • 18:00 w intencjach zbiorowych
    • Czwartek: 18:00 błogosławieństwo Boże dla dobroczyńców i wolontariuszy Parafialnego Zespołu Caritas „Betania”
    • Piątek: 16:00 w intencji dzieci klas czwartych, ich rodziców i nauczycieli
    • Sobota: 18:00 w intencji próśb i podziękowań do MB Pani Myślenickiej
  • Maturzystów zapraszamy na czuwanie modlitewne przed maturą 3 maja. W programie o 19:00 Msza Święta, po niej modlitwa przed Najświętszym Sakramentem.
  • Zapraszamy na comiesięczne uwielbienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, prowadzone przez Wspólnotę Nazaret w środę o 19:30.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Spowiadamy codziennie od 6:30 do 8:30 oraz od 17:00 do 18:30, a w czwartek i w piątek dodatkowo od 15:00. W piątek Msza Święta dla dzieci o 16:00.
  • W ramach Młodego Piątku ks. Marcin Rozmus, moderator Ruchu Apostolstwa Młodzieży i wielokrotny pielgrzym szlaku św. Jakuba odpowie na pytanie: „Co jest ważniejsze: droga czy cel?”, dzieląc się swoim doświadczeniem wędrowania. O 19:00 konferencja, po niej adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi, o 20:00 Eucharystia. Zapraszamy młodzież szkół średnich, studentów i wszystkich młodych duchem.
  • Kancelaria parafialna będzie nieczynna w poniedziałek i w sobotę.
  • Dyrektor Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego na Zarabiu wraz z Zarządem i rodzicami dzieci niepełnosprawnych dziękują za ofiary na budowę placu zabaw dla dzieci. Złożyliście 8.951,00 zł.
  • W „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać o tym, dlaczego św. Józef został patronem robotników oraz do czego prowadzi zastępowanie kultury solidarności kulturą gniewu.
  • Niech w tym majowym tygodniu towarzyszy nam Boże błogosławieństwo i opieka Matki Najświętszej.
  • W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Janusz Rakoczy, śp. Elżbieta Kubacka, śp. Wiesława Kozaczyk, śp. Leon Kaczmarczyk, śp. Krystyna Kutrzeba, śp. Tadeusz Sikora. Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie.
Dofinansowanie remontu kapliczki na Studzience

w kościółku na Stradomiu: 7:30 | 10:00 | 11:30 (Msza św. trydencka) | 14:15