• Nabożeństwo Majowe w niedziele o 17:30, a w tygodniu po Mszy Świętej wieczornej, która jest o 18:00. Zachęcamy również do śpiewania „Majówek” przy kapliczkach i w domach rodzinnych.
  • Zmiana Tajemnic Różańca Świętego 3 maja po Mszy Świętej o 14:00.
    • Poniedziałek: Uroczystość NMP Królowej Polski, głównej Patronki Polski
      • Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym.
      • 9:30 Msza Święta dziękczynno-błagalna w intencji Mieszkańców Miasta i Gminy Myślenice i o ustanie epidemii – intencja od Burmistrza i Przewodniczącego Rady Miasta i Gminy Myślenice
      • 9:30 Msza Święta w intencji Ojczyzny i o bł. Boże i opiekę MB Pani Myślenickiej nad Mieszkańcami Powiatu myślenickiego – intencja od Starosty i Zarządu Powiatu
      • 12:30 w intencji Ofiar „Czarnej Niedzieli” w Myślenicach w 77 rocznicę
    • Wtorek: wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona strażaków
      • Msza Święta o Boże bł. i opiekę Matki Najświętszej dla Strażaków, ich Rodzin i Sympatyków z OSP Śródmieście, OSP Dolne Przedmieście i Państwowej Straży Pożarnej o g.18.00 – zapraszamy.
    • Środa: wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, kapłana
    • Czwartek: święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba
    • Sobota: Uroczystość Św. Stanisława Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej
      • W tym dniu o 9:00 w katedrze na Wawelu ks. Arcybiskup udzieli święceń diakonatu klerykom naszego Seminarium. Wśród nich jest nasz Parafianin Krzysztof Jakubiak. Obejmijmy Go nasza szczególną modlitwą.
    • Środa:
      • 8:00 w intencji trwałości i świętości małżeństw oraz Boże bł. w rodzinach. Po Mszy Świętej modlitwy w tej samej intencji
      • 18:00 w intencjach zbiorowych
    • Czwartek: 18:00 błogosławieństwo Boże dla dobroczyńców i wolontariuszy Parafialnego Zespołu Caritas „Betania”
    • Piątek: 16:00 w intencji dzieci klas czwartych, ich rodziców i nauczycieli
    • Sobota: 18:00 w intencji próśb i podziękowań do MB Pani Myślenickiej
  • Maturzystów zapraszamy na czuwanie modlitewne przed maturą 3 maja. W programie o 19:00 Msza Święta, po niej modlitwa przed Najświętszym Sakramentem.
  • Zapraszamy na comiesięczne uwielbienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, prowadzone przez Wspólnotę Nazaret w środę o 19:30.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Spowiadamy codziennie od 6:30 do 8:30 oraz od 17:00 do 18:30, a w czwartek i w piątek dodatkowo od 15:00. W piątek Msza Święta dla dzieci o 16:00.
  • W ramach Młodego Piątku ks. Marcin Rozmus, moderator Ruchu Apostolstwa Młodzieży i wielokrotny pielgrzym szlaku św. Jakuba odpowie na pytanie: „Co jest ważniejsze: droga czy cel?”, dzieląc się swoim doświadczeniem wędrowania. O 19:00 konferencja, po niej adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi, o 20:00 Eucharystia. Zapraszamy młodzież szkół średnich, studentów i wszystkich młodych duchem.
  • Kancelaria parafialna będzie nieczynna w poniedziałek i w sobotę.
  • Dyrektor Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego na Zarabiu wraz z Zarządem i rodzicami dzieci niepełnosprawnych dziękują za ofiary na budowę placu zabaw dla dzieci. Złożyliście 8.951,00 zł.
  • W „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać o tym, dlaczego św. Józef został patronem robotników oraz do czego prowadzi zastępowanie kultury solidarności kulturą gniewu.
  • Niech w tym majowym tygodniu towarzyszy nam Boże błogosławieństwo i opieka Matki Najświętszej.
  • W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Janusz Rakoczy, śp. Elżbieta Kubacka, śp. Wiesława Kozaczyk, śp. Leon Kaczmarczyk, śp. Krystyna Kutrzeba, śp. Tadeusz Sikora. Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie.