• Zapraszamy codziennie na Nabożeństwo Majowe o g.17:30. Zakończenie nabożeństw wraz z procesją w piątek o g.17:30.
    • W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące, dawne „dni krzyżowe”. Klęski żywiołowe coraz częściej zdarzają się również w Polsce, a ludzi głodujących na świecie ciągle przybywa. Dlatego zapraszamy w te dni do wspólnej modlitwy. O g.17:30 procesja błagalna wokół kościoła ze śpiewem Litanii do Wszystkich Świętych, po procesji „Majówka”.
    • Środa: wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy
    • Czwartek: wspomnienie św. Jana Sarkandra, kapłana, męczennika
    • Piątek: Święto Nawiedzenia NMP
    • Sobota: wspomnienie św. Justyna, męczennika
      • W tym dniu rozpoczynamy Nabożeństwa Czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Będą one po Mszy Świętej wieczornej, a w niedzielę o g.17:30.
    • Niedziela: Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego
    • Sobota:
      • g. 8:00 Msza Święta wynagradzająca Bogu za grzechy przeciwko
        Niepokalanemu Sercu NMP z racji I soboty miesiąca
      • g.18:00 w intencji próśb i podziękowań do MB Myślenickiej
      • g.18:00 w intencji rodzin, które MB w swoim Obrazie nawiedziła w maju
      • Msza Święta o szczęśliwe zbiory przy kapliczce na Dolnym Przedmieściu będzie we wtorek o g.18:00 – zapraszamy.
  • W piątek do naszego Sanktuarium Pani Myślenickiej, w Jubileuszowym Roku 50-lecia Koronacji Cudownego Obrazu, będą pielgrzymować Koła Gospodyń z powiatu myślenickiego. Spotkają się na Mszy Świętej o g.19:00.
  • Również w ramach Jubileuszu w sobotę dziewiąta już Nowenna do Matki Bożej Pani Myślenickiej. Tym razem Msza Święta będzie sprawowana wyjątkowo o g.11:00 przez księży rodaków: ks. Marcina Jakubiaka i O. Ludwika Żołnierczyka. Zapraszamy na nią wszystkie dzieci – w Dniu Dziecka spotkajmy się w Domu naszej Matki. Na tej Mszy Świętej dzieci z klas czwartych będą przeżywać rocznicę I Komunii Świętej. Spowiedź dla dzieci będzie w piątek od g.16:00. Po Mszy Świętej od g.15:00 zapraszamy dzieci na wspólne świętowanie, przygotowane przez Urząd Miasta i Gminy, do parku na Zarabiu.
  • Chorych odwiedzimy z posługą sakramentalną w pierwszą sobotę od g. 9:00. Zapisujemy ich w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
  • Zmiana Tajemnic Różańca Świętego w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o g.14:00.
  • Nasza Parafia organizuje wyjazd rekolekcyjny dla dzieci z klas od 3 do 5 do Kołobrzegu od 28 lipca do 4 sierpnia. Koszt – 800zł. Opiekę podczas wyjazdu będzie sprawował ks. Marcin z grupą animatorów. Zapisy u ks. Marcina lub w kancelarii parafialnej.
  • Jest jeszcze kilka miejsc wolnych na wyjazd na spotkanie młodych w Lednicy. Wyjazd w piątek 31 maja o godzinie 7:30, powrót w niedzielę 2 czerwca przed południem. W programie wizyta we Wrocławiu, Licheniu, Gnieźnie i Częstochowie. Informacje u ks. Marcina, zapisy przez formularz na stronie internetowej parafii.
  • Myślenicka Orkiestra Polish Art Philharmonic serdecznie zaprasza na koncert do naszego Sanktuarium w niedzielę 2 czerwca o g.19:00.
  • Ofiary na figurę św. Józefa – wotum wdzięczności Parafian dla Matki Bożej z racji Jubileuszu – można składać przez cały miesiąc maj w Jej kaplicy, do specjalnie przygotowanej skarbony.
  • Stowarzyszenie Malta Służba Medyczna prowadzi dzisiaj przy kościele kwestę. Dzięki Waszemu wsparciu może ono nieść pomoc potrzebującym, również przy zabezpieczeniu medycznym naszych parafialnych uroczystości.
  • Polecamy prasę katolicką. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy o tym, w jaki sposób matki świętych przyczyniały się do świętości swych dzieci. Jest też nasze diecezjalne pismo „Chrystus i Ty” poświęcone cudom eucharystycznym i 40 rocznicy I pielgrzymki Jana Pawła II do Polski oraz „Nasza Arka” o kulcie Serca Jezus i „Źródło”.
  • Mamom w dniu ich święta życzymy, aby dzieci były ich radością oraz darzyły wdzięcznością i szacunkiem; a Wszystkim na czas, który przed nami, życzymy mądrości i światła Ducha Świętego w podejmowaniu wszelkich decyzji oraz opieki Matki Bożej.
  • W minionym czasie odeszli do wieczności: śp. Anna Harędzińska, śp. Alicja Kasperczyk, śp. Tymoteusz Ziółkowski. Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie.