• Msze Święte dzisiaj i w tygodniu będą sprawowane według dotychczasowego porządku. Jednorazowo nadal może w nich uczestniczyć, zgodnie z rozporządzeniem, do 5 osób. Wejście do kościoła możliwe jest tylko drzwiami głównymi.
  • Zachęcamy do uczestnictwa w Mszach  Świętych transmitowanych z naszego sanktuarium pod adresem: https://sanktuarium.myslenice.pl/transmisja-na-zywo/)
    • W ciągu tygodnia transmitujemy Msze Święte o:
      • g. 6.30, 7.00, 7.30, 8.00,
      • g.18.00 / z kaplicy Matki Bożej /
      • Drogę Krzyżową w piątek o g.18.30
    • W niedzielę transmitujemy Msze Święte o:
      • g. 8.00, 9.30, 11.00, 12.30
      • g.18.00 / z kaplicy Matki Bożej /
      • oraz Gorzkie Żale / bez udziału wiernych/ o g.17.00
      • Codziennie transmitujemy z kaplicy Matki Bożej: g.20.30  –  Różaniec
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy Matki Bożej:
    • codziennie od g. 8.30 do g.18.00
    • w niedziele od g.15.00 do g.18.00.
  • Komunię Świętą rozdajemy o pełnych godzinach od g. 9.00 do g.17.00.
  • Spowiedź:
    • w tygodniu tylko poza Mszą świętą, od g. 9.00 do g.18.00, w przedsionku z przodu kościoła (wejście od wnętrza kościoła)
    • w niedzielę  podczas  Mszy Świętych w przedsionku kościoła od strony Placu Kilińskiego (wejście z placu kościelnego)
    • Zachowana tam zostanie zarówno dyskrecja sakramentu, jak i bezpieczna odległość pomiędzy spowiednikiem a penitentem.
    • Spowiadajmy się konkretnie i rzeczowo, pozostawiając kierownictwo duchowe na spokojny czas. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie dni przed Świętami. W parafiach nie będą organizowane spowiedzi wielkopostne jednodniowe.
  • Ludziom chorym zarówno  w szpitalu jak  i w parafii będziemy służyć pomocą sakramentalną. Nie będzie jednak  odwiedzin chorych z racji I soboty i przed Świętami w dotychczasowej formie, lecz tylko na indywidualne wezwanie.
  • Kancelaria parafialna aż do odwołania  będzie nieczynna. W sprawach ważnych oraz  pogrzebu prosimy o kontakt z księdzem dyżurnym.
    • Sobota: wspomnienie św. Izydora, biskupa i doktora Kościoła
    • Niedziela Palmowa: poświęcenie palm na każdej Mszy Świętej.
    • Środa: g. 8.00 w intencji trwałości i świętości  małżeństw oraz błogosławieństwo Boże w rodzinach. Po Mszy Świętej  adoracja w tej samej intencji.
    • Czwartek:  g.18.00 o błogosławieństwo Boże dla dobroczyńców i wolontariuszy Parafialnego Zespołu Caritas „Betania”
    • Piątek: g.18.00 w intencji dzieci z klas IV, ich rodzin i nauczycieli
    • Sobota:
      • g. 8.00 Msza Święta wynagradzająca Bogu za grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu NMP
      • g.18.00 w intencji próśb i podziękowań do MB Myślenickiej
  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy  piątek miesiąca. W pierwszy piątek nie będzie Mszy Świętej dla dzieci o g.16.00. Wcześniejsze ogłoszenia odnośnie spowiedzi, Mszy Świętej i Komunii Św. dotyczą również I piątku.
  • Serdeczne Bóg zapłać mówimy  wszystkim, którzy czując odpowiedzialność za parafię,  w tym trudnym czasie, kiedy nie możemy uczestniczyć we Mszach Świętych w kościele, przekazują ofiary na konto parafialne, bądź do skarbony w ciągu dnia nawiedzając kościół.
  • W tych niełatwych dniach, ufajmy  Bogu, nie traćmy ducha,  módlmy  się za siebie nawzajem i pomagajmy jedni drugim z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa. Matka Boża Pani Myślenicka, której Cudowny Obraz został uratowany od spalenia w czasie epidemii w XVII wieku,  niech nas otoczy szczególną opieką.