Ogłoszenia – 5. Niedziela Wielkanocna (10.05.2020)

• Nabożeństwo Majowe
    • w niedziele o g.17.30
    • w tygodniu po Mszy Świętej wieczornej o g.18.30.
    • Zachęcamy również do śpiewania „Majówek” przy kapliczkach i w domach rodzinnych.
    • Środa: wspomnienie NMP z Fatimy
      • W tym dniu rozpoczynamy Nabożeństwa Fatimskie.  Poprowadzi je ks. Łukasz Piórkowski, znany z telewizyjnego katolickiego programy dla dzieci „Ziarno”, obecnie dyrektor Muzeum Domu Rodzinnego Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach.
      • W programie (całość będzie transmitowana)
        • o g.18.00 Msza Święta z kazaniem,
        • o g.19.00 Różaniec z rozważaniami,
        • o g.20.00 Msza Święta z kazaniem, a po niej procesja maryjna dostosowana do obowiązujących przepisów.
  • Czwartek: święto św. Macieja, apostoła
  • Piątek: wspomnienie bł. Zofii Czeskiej, zakonnicy
  • Sobota: uroczystość św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika,  głównego patrona Polski
    • Czwartek: g.18.00 za Zmarłych wypominanych w naszym kościele
    • Sobota: g.18.00 w intencji próśb i podziękowań do MB Myślenickiej
  • I Komunia Św. dzieci będzie w tym roku w formie dostosowanej do obowiązujących przepisów związanych z epidemią. Po konsultacji z rodzicami ustaliliśmy, że część dzieci przystąpi do niej indywidualnie na wybranej Mszy Świętej,  a pozostałe w grupach klasowych 21 i 28 czerwca oraz 2 sierpnia. Obejmijmy modlitwą te dzieci oraz ich rodziny.
  • W  „Gościu Niedzielnym” przeczytamy o tym, czy pandemia może przyczynić się do pogłębienia przeżywania I Komunii Świętej oraz o tym, że żywności nie zabraknie, ale wody tak.
  • Niech  w tym trudnym czasie towarzyszy nam  Boże błogosławieństwo i opieka Matki Bożej.
  • W minionym tygodniu odeszli  do wieczności śp. Barbara Wieczorek, śp. Stefan Jędrzejowski, śp. Elżbieta Przęczek, śp. Maria Kołodziejczyk. Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie.
Dofinansowanie remontu kapliczki na Studzience