• Dzisiejsza niedziela obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Polecajmy Chrystusowi Dobremu Pasterzowi kleryków przygotowujących się do kapłaństwa i prośmy o nowe, święte powołania kapłańskie i zakonne. Szczególną modlitwą obejmijmy naszego Parafianina  Dawida Wernera, który 8 maja w katedrze wawelskiej  ma przyjąć święcenia diakonatu.
  • Nabożeństwo Majowe w niedziele  o g.17.30, a w tygodniu po Mszy Świętej wieczornej o g.18.30. Zachęcamy również do śpiewania „Majówek” przy kapliczkach i w domach rodzinnych.
  • Zmiana Tajemnic Różańca Świętego dzisiaj w ramach poszczególnych Róż.
    • Poniedziałek: wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona strażaków.
      • Msza Święta o Boże  bł. i opiekę Matki Najświętszej  dla Strażaków, ich Rodzin i Sympatyków z OSP Śródmieście, OSP Dln. Przedmieście i Państwowej Straży Pożarnej o g.18.00 – zapraszamy.
    • Wtorek:  wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, kapłana
    • Środa: święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba
    • Piątek: Uroczystość Św. Stanisława Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej
      • Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
    • Środa: g. 8.00  w intencji trwałości i świętości małżeństw oraz Boże  bł. w rodzinach. Po Mszy Świętej adoracja w tej samej intencji
    • Czwartek: g.18.00 o błogosławieństwo Boże dla dobroczyńców i wolontariuszy Parafialnego Zespołu Caritas „Betania”
    • Piątek: g.18.00 o Boże bł. dla aktorów Grupy Misterium i ich rodzin
    • Sobota: g.18.00 w intencji próśb i podziękowań do MB Pani Myślenickiej
  • Comiesięczne uwielbienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, prowadzone przez Wspólnotę Nazaret,  będzie w naszym  kościele  w środę od g.19.15 –  transmisja.
  • W dniu 7 maja w bazylice Ofiarowania NMP w Wadowicach odbędzie się pierwsza uroczysta sesja w procesach beatyfikacyjnych i kanonizacyjnych Służebnicy Bożej Emilii Wojtyły z d. Kaczorowskiej oraz Sługi Bożego Karola Wojtyły – seniora, rodziców św. Jana Pawła II. Informacja na ten temat jest w gablotkach.
  • Od jutra będzie czynna kancelaria parafialna: w poniedziałek, wtorek, czwartek i sobotę  w g. 8.30 do 10.00,  w środę od g. 8.30 do 10.00 i od g.16.00 do 17.30,  w piątek i w niedzielę nieczynna.
  • Serdeczne Bóg zapłać mówimy  wszystkim, którzy czując odpowiedzialność za parafię w tym trudnym czasie, przekazują ofiary na konto parafialne, bądź do skarbony w ciągu dnia nawiedzając kościół. Składka w przyszłą niedzielę na cele inwestycyjne. Za prace przy murach okalających plac kościelny pozostało nam do wypłacenia 30 tys. zł.
  • W  „Gościu Niedzielnym” przeczytamy  o zdrowym i niezdrowym kulcie Maryi – czym są i jak się różnią; oraz o ofiarnym wolontariacie zakonnic i księży w domach pomocy społecznej dotkniętych koronawirusem.
  • Życzymy wszystkim trwania w radości płynącej ze Zmartwychwstania Chrystusa i opieki Matki Bożej w Jej pięknym miesiącu.
  • W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności śp. Marię Węgrzyn. Wieczne odpoczywanie racz Jej dać Panie.