• Gościmy w naszym sanktuarium ks. Edwarda Hodurka, który pomaga ludziom duchowo i materialnie zrealizować Wspaniały Plan Życia, jaki Bóg przygotował każdemu człowiekowi.
    • Ks. Edward podzielił się z nami doświadczeniami swojej pracy, za co serdecznie Mu dziękujemy.
    • Po Mszy św. możemy zaopatrzyć się w materiały z tej tematyki i wesprzeć to dzieło, składając do puszki dobrowolną ofiarę.
  • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, dziś o godz. 17:00.
  • W piątek nabożeństwa Drogi Krzyżowej:
    • dla dzieci o godz. 16:00,
    • dla dorosłych o godz. 17:30,
    • dla młodzieży i młodych duchem o godz. 19:00.
  • W tym tygodniu przeżywamy pierwszą sobotę miesiąca.
  • Z posługą sakramentalną odwiedzimy chorych i starszych w domach w sobotę od godz. 9:00. Zgłoszenia można dokonać w zakrystii, bądź kancelarii parafialnej.
  • Zmianka Żywego Różańca połączona z Koronką do Bożego Miłosierdzia i Drogą Krzyżową w sobotę o godz. 15:00.
  • Osoby objęte pomocą Parafialnego Zespołu Caritas Betania, pragnące otrzymać paczkę z żywnością w Wielką Sobotę prosimy o zapisanie się we wtorek pomiędzy godz. 15.00 a 17.00 w budynku Betanii.
  • Baranki wielkanocne i świece paschalne Caritas będą dostępne w przyszłą niedzielę w kiosku Caritas na placu kościelnym, a w tygodniu w sklepie KIK-u. Bóg zapłać za ofiary składane na pomoc ubogim przy tej okazji.
  • Spotkanie przedstawicieli wszystkich grup działających przy naszej parafii, dotyczące liturgii Świętego Triduum Paschalnego odbędzie się w czwartek o godz. 19.00 w salce przy ul. ks. Piotra Skargi 4.
  • Katolicka Poradnia Życia Rodzinnego informuje, że w kwietniu nie odbędą się katechezy dwudniowe dla narzeczonych. Najbliższy kurs przedmałżeński w 2 i 3 sobotę maja.
  • Przed nami druga tura rekolekcji wielkopostnych dla dorosłych Medytacja drogą do pokoju serca, które poprowadzi ks. dr hab. Marcin Godawa, teolog duchowości, wykładowca na UJPII w Krakowie. Rozpoczniemy je konferencją, w przyszłą niedzielę o godz. 19:00. Rekolekcje potrwają do środy 5 IV.
  • Przed nami również możliwość głębszego spojrzenia na Sakrament Pokuty i Pojednania, dlatego zachęcamy do wzięcia udziału w konferencji pt. Spowiedź która uzdrawia w sobotę 1 IV, 9:00 – 15:00 w kaplicy przy parafii Brata Alberta w Myślenicach. Całość poprowadzi s. Marzena Władowska, Jadwiżanka Wawelska.
  • Zapraszamy na ekstremalną Drogę Krzyżową, która rozpocznie się Mszą św. w naszym sanktuarium, 7 IV 2017 r. o godz. 21.00. Przed Mszą św. będą wydawane pakiety startowe EDK (koszt ok. 12 zł); będzie również możliwość Spowiedzi. Po Mszy św. chętni wyruszą na trzy trasy: dwie z nich wiodą do Kalwarii Zebrzydowskiej (Niebieska – św. Jakuba i czerwona – Matki Bożej Myślenickiej), jedna do Szczyrzyca (żółta – św. Franciszka). Zachęcamy do podjęcia wyzwania i spotkania z Panem podczas wielogodzinnej nocnej wędrówki. Jeśli ktoś z różnych względów nie może wyruszyć w trasę, zapraszamy do przeżycia z nami Mszy św. EDK. Więcej informacji oraz zapisy na stornie internetowej organizatora. Istnieje również możliwość zapisu przed Mszą św. 7 IV.
  • Ogłoszenia kulturalne
    • Zapraszamy na chóralne Warsztaty z pasją. Poprowadzą je dla nas znani dyrygenci m.in. ks. Bartłomiej Kot, Pani dr. Joanna Piech-Sławecka, Magdalena Starzec, jak również Pan Paweł Bębenek. Początek warsztatów 31 III o godz. 16:00 w Domu Parafialnym. Więcej informacji na plakatach oraz stronie internetowej parafii.
    • Grupa Misterium zaprasza na ostatni już spektakl tradycyjnego Misterium Męki Pańskiej „Ja was posyłam”. Sobota 1 kwietnia godzina 18:30. Wejściówki na spektakl można zarezerwować mailowo bądź telefonicznie, a od poniedziałku odebrać w kiosku KIK-u.
  • Z intencji mszalnych
    • Sobota
      • 8:00 Wynagradzająca za grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu NMP
        • Różaniec wynagradzający po Mszy św.
      • 18:00 W intencji próśb i podziękowań do MB Myślenickiej
      • 18:00 Dziękczynna za czas chóralnych warsztatów z prośbą o Boże bł., opiekę św. Cecylii dla wykładowców i uczestników
  • Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, życzymy wielu łask Bożych!