• Dziś ostatnia niedziela Adwentu.
    • Wigilia dla osób samotnych o godz. 15:00 w strażnicy OSP Śródmieście.
    • Dziękujemy Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej Oddział w Myślenicach za ufundowanie Wieczerzy i podarunków oraz Strażakom za udostępnienie sali.
    • Parafialny Zespół Caritas “Betania” serdecznie dziękuje za udział w Świątecznej Zbiórce Żywności darczyńcom oraz 337 wolontariuszom. Zebraliśmy 4610 kg żywności i 5808 zł. Bóg zapłać!
    • W Domu Katolickim o godz. 15:30 i 17:30 Jasełka pt. „Wigilia Karoliny” przygotowane przez młodzież oazową i Pana Marcina Kobierskiego. Wejściówki możemy odebrać po Mszach św. w zakrystii,
    • W parafii na Osiedlu koncert muzyki organowej o godz. 15:30.
    • U nas nieszpory godz. o 17:30.
  • W tym tygodniu już ostatnie Roraty, które odprawiamy
    • dla dzieci, młodzieży o godz. 18:00, w czwartek o godz. 8:00,
    • dla starszych rano o godz. 6:15.
    • Plansze roratnie z wklejonymi obrazkami dzieci przynoszą w środę na swoje Roraty, a w czwartek po Mszy św. o godz. 8:00 otrzymają nagrody.
  • Świece Caritas na stół wigilijny oraz okolicznościową kartkę Bożonarodzeniową znajdziemy dziś w kiosku na placu kościelnym, a w tygodniu w sklepie KIK-u.
    • Dziękujemy za ofiary składane przy tej okazji na pomoc ubogim.
    • Dochód ze sprzedaży kartek będzie przekazany dzieciom na Misji w Papui Nowej Gwinei prowadzonej przez O. Włodzimierza Małotę – naszego rodaka. (Kartki będzie można do nabyć również po spektaklach Jasełek).
  • Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty dziś, jutro i we wtorek na wszystkich Mszach św. oraz dodatkowo w poniedziałek i wtorek po południu od godz. 17:00 do 18:30.
    • Spowiedź parafialna u nas w środę od godz. 6:15 – 12:00 i po południu od godz. 14:00 – 18:00.
    • Przerwy w spowiedzi: 9:30 – 10:00 i 16:00 – 16:30.
    • We wtorek spowiedź przez cały dzień w parafii na Osiedlu.
  • W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia – wieczór szczególny wieczerzy wigilijnej, wspólnej modlitwy, dzielenia się opłatkiem, składania sobie życzeń – wieczór pojednania i przebaczenia w naszych domach i rodzinach i radosnego wspólnego kolędowania.
    • Ze śpiewem kolęd na ustach przyjdźmy do naszego sanktuarium na Pasterkę o godz. 24:00.
    • Tradycyjnie taca na pasterce na fundusz ochrony dzieci nienarodzonych.
    • W czwartek nie będzie Mszy św. o godz. 18:00.
    • W wigilie spowiadamy od godz. 6:15 – 11:30.
    • O godz. 11:30 kościół będzie zamknięty aby rozpocząć sprzątanie i przygotowanie kościoła na Święta.
  • W piątek, 25 grudnia, w dzień Bożego Narodzenia, Msze święte w naszym kościele według porządku niedzielnego. Podobnie w drugi dzień Świąt, w sobotę 26 grudnia, w święto Świętego Szczepana, pierwszego męczennika.
  • W uroczystość Narodzenia Pańskiego, która wypada w piątek, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • Duszpasterskie odwiedziny kolędowe rozpoczniemy po Świętach w poniedziałek 28 grudnia. Program kolędy został wywieszony w gablocie oraz umieszczony na stronie internetowej parafii.
  • Dziękując za ofiary składane dziś na tacę na pokrycie kosztów modernizacji nagłośnienia w naszej świątyni i wokół niej życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i radości wiary w obliczu zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.