• Dzisiaj w Kościele obchodzimy, ustanowiony przez Ojca Świętego Franciszka, 3 Światowy Dzień Ubogich. Nasza Parafia przez cały rok świadczy pomoc potrzebującym poprzez działania Parafialnego Zespołu Caritas „Betania”. Dziękujemy wszystkim Wolontariuszom dorosłym i młodzieży, którzy z ogromnym zaangażowaniem służą na co dzień innym, oraz tym , którzy dbają o to, by nie zabrakło środków koniecznych do wspierania ubogich. Po Mszach Świętych, zgodnie z prośbą Ks. Arcybiskupa, zbieramy ofiary do puszek na rzecz organizacji Światowego Dnia Ubogich i pomocy ludziom potrzebującym.
  • Zapraszamy do modlitwy za Zmarłych podczas Różańca z wypominkami, codziennie o g.17.15.
    • Poniedziałek: wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy
    • Wtorek: wspomnienie bł. Salomei, zakonnicy
    • Środa: wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, kapłana
    • Czwartek: wspomnienie Ofiarowania NMP
    • Piątek: wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki śpiewu kościelnego
    • Niedziela: Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata
    • Środa:
      • g.18.00 dziękczynna za cudowny powrót do zdrowia Katarzyny, w
        intencji której trwała na wiosnę modlitwa w kaplicy Matki Bożej
      • g.18.00 o uzdrowienie i uwolnienie
    • Czwartek: g.14.00 Msza Święta na zakończenie rekolekcji szkolnych w I LO
    • Piątek: g.18.00 w intencji , chóru, oazy, scholi dziecięcej i Pana Organisty.
      Po Mszy Świętej w salkach spotkanie wszystkich, którzy służą Panu
      Bogu dbając o piękno muzyki w liturgii.
    • Sobota:
      • g.18.00 w intencji próśb i podziękowań do MB Myślenickiej.
      • g.19.30 Msza Święta Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. „Nazaret”
    • Niedziela: g. 8.00 w intencji trwałości i świętości małżeństw oraz Boże
      błogosławieństwo w rodzinach. Po Mszy Świętej modlitwy do Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.
    • Msza Święta w rycie trydenckim zostanie odprawiona w przyszłą niedziele o g.11.30 w kościele św. Jakuba w intencji Księdza Proboszcza z okazji imienin od grupy Tradycji.
  • Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej zapraszamy za Mszę Świętą we czwartek o g.18.00, a po niej spotkanie tylko dla rodziców w kościele.
  • Przedstawicieli wszystkich wspólnot parafialnych zapraszamy na spotkanie we środę o g.19.00 na plebanii.
  • Dzisiaj na zakończenie Mszy Świętej poświęcamy opłatki na stół wigilijny. Od jutra do naszych domów i mieszkań, będą je roznosić Pan kościelny Bogusław i Pan organista Jacek. Ofiary złożone przy tej okazji są częścią wynagrodzenia za ich posługę w naszym sanktuarium. Prosimy o ich życzliwe przyjęcie.
  • Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w czasie minionej niedzieli i na konto parafii na cele inwestycyjne. Złożyliście 29.275,00 zł. Pozostało nam zatem do wypłacenia remontu murów okalających plac kościelny ponad 250 tys. zł.
  • Raz w roku każda parafia jest zobowiązana pomóc parafii budującej kościół. W przyszłą niedzielę kazania wygłosi i zbierze ofiarę ksiądz proboszcz budujący kościół w Bodzanowie.
  • Wart obejrzenia Film “Nieplanowane” będzie grany w Kinie MUZA w Myślenickim Ośrodku Kultury w dniach 22, 23,26,27, 28 listopada o godz. 18.00. Bilet normalny – 22 zł, ulgowy – 17, grupowy – 15 zł. /grupy powyżej 15 osób zorganizowane przez instytucje, szkoły/. Jest możliwość dodatkowych seansów dla grup zorganizowanych po uzgodnieniu z Kierownikiem kina.
  • W Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu odbędzie się koncert charytatywny Big Bandu Dobczyce na rzecz Elżbiety walczącej z chorobą nowotworową 25 listopada o g.18.00. W tym samym dniu w Pasiece Bal u św. Andrzeja. Zapraszamy.
  • Polecamy prasę katolicką. W „Gościu Niedzielnym” wywiad z ABBY Johnson, która pracowała w klinice aborcyjnej, a teraz jest działaczką pro-life. Na podstawie jej doświadczeń zrealizowano film „Nieplanowane”. Ponadto w „Gościu” – dlaczego Anioł Stróż nie ochronił O. Pio. Jest też „Źródło”.
  • Życzymy wszystkim dobrego tygodnia, bogatego w Bożą łaskę.
  • W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej parafii: śp. Krzysztof Wierciak, śp. Józef Chmiel, śp Stanisław Batko. Dobry Jezu, a nasz Panie daj Im wieczne spoczywanie.