• Dzisiaj na zakończenie każdej Mszy św. poświęcimy opłatki na stół wigilijny, które od jutra do naszych domów roznosić będą: Pan kościelny Bogusław i Pan organista Jacek. Za życzliwe ich przyjęcie serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać.
  • Zapraszamy na modlitwę różańcową w intencji zmarłych dziś i w tygodniu o godz. 17:30. Modlitwa jest połączona z wypominkami jednorazowymi.
  • W liturgii Kościoła w tym tygodniu:
    • we wtorek – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy
    • w środę – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny , dziewicy i męczennicy
    • w czwartek – wspomnienie bł. Salomei, zakonnicy
    • w piątek – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera
    • w sobotę – wspomnienie Ofiarowania NMP
    • w przyszłą niedzielę – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata
  • Woluntariusze ŚDM w ubiegłą niedzielę w czasie kiermaszu zebrali na przyjazd młodych z Peru 4974 zł. Również na kolejny „bilet dla brata” Grupa Misterium przekazała 3780 zł. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy. Zebrane kwoty umożliwiają przyjazd dwojgu młodym z Limy do Krakowa na ŚDM.
  • Do biura ŚDM zapraszamy w każdą niedzielę od godz. 9:00 do 12:00 do salki przy ul. Ks. Piotra Skargi 4.
  • Msza św. z modlitwą o uzdrowienie w środę o godz. 18:00.
  • Spotkanie wszystkich katechetów w czwartek o godz. 19:30 na plebanii.
  • W sobotę w Katedrze na Wawelu w czasie Mszy św. o godz. 16:30 nasza parafianka S. Agnieszka Tokoń w Zgromadzeniu Sióstr św. Jadwigi Królowej złoży śluby wieczyste. Już dziś życzymy Siostrze i o to się modlimy, by rady ewangeliczne były radością serca i zakonnego życia.
  • Klub Inteligencji Katolickiej organizuje pielgrzymkę na Jasną Górę w sobotę 21 XI.
  • Z intencji Mszalnych w przyszłą niedzielę:
    • 8:00 – o trwałość i świętość małżeństw oraz o błogosławieństwo Boże w rodzinach. Po Mszy św. modlitwy uwielbienia, próśb i podziękowań.
    • 11:00 – za zmarłych z Bractwa Różańcowego odmawiającego co tydzień w południe różaniec.
    • 12:30 – w intencji naszego chóru parafialnego „Laudate Dominum” z prośbą o bł. Boże i opiekę Matki Bożej oraz wstawiennictwo św. Cecylii.
  • Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.