• W naszej parafii gościmy przedstawicieli młodzieży, którzy w ramach projektu “Busem do marzeń” przejechali już ok. 7 tys. km po drogach całej Europy, by zapraszać młodych do Krakowa, a dziś dotarli do Myślenic i opowiedzą nam o przygotowaniach do Światowych Dni Młodzieży (zapraszamy).
  • Nasi parafialni wolontariusze Światowych Dni Młodzieży organizują dziś kiermasz ciekawych książek dla dzieci i dorosłych. Zebrane fundusze pomogą młodym z Peru na przyjazd do Krakowa. Zapraszamy po Mszy św. do Domu Parafialnego przy ul. Ks. Piotra Skargi 4.
  • Decyzją Konferencji Episkopatu Polski – ogólnopolska taca na organizację ŚDM będzie zbierana w przyszłą niedzielę (15.11.2015).
  • Zmiana tajemnic różańca św. dziś po Mszy św. o godz. 14:00,
  • Dziś wieczorem o godz. 19:00 konferencja dla Gimnazjalistów klas III.
  • Przez cały miesiąc listopad zapraszamy na modlitwę różańcową w intencji zmarłych o godz. 17:30 połączoną z wypominkami jednorazowymi.
  • W liturgii Kościoła w tym tygodniu:
      w poniedziałek (9.11.2015) – rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej
  • we wtorek (10.11.2015)- wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
  • w środę (11.11.2015) – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa
    • Narodowe Święto Niepodległości
      • Uroczysta Msza św. w intencji naszej Ojczyzny oraz o bł. Boże dla członków i sympatyków Towarzystwa Gimnastycznego Sokół zostanie odprawiona o godz. 15:00 .
  • w czwartek (12.11.2015) – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika
  • w piątek (13.11.2015) – wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski
  • W Zakładzie Opieki Zdrowotnej przy ul, Słowackiego 5 jest możliwość bezpłatnego badania wzroku dla osób powyżej 15 roku życia w środę 18 listopada. Szczegóły w placówce.
  • Klub Inteligencji Katolickiej organizuje pielgrzymkę na Jasną Górę w sobotę 21.11.2015. Zapisy w sklepie KIK-u. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej parafii.
  • Wszystkim życzymy miłej niedzieli i radosnego świętowania.
  • Polecamy do obejrzenia na ekranie kina Muza filmu pt. „Zakazany Bóg”.