• Nabożeństwo Różańcowe z wypominkami o g.17.30.
  • Zmiana Tajemnic Różańca po Mszy Świętej o g.14.00.
    • Poniedziałek: wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa
      Naszą wdzięczną modlitwą obejmijmy ks. prałata Karola Jarosza, w dniu Jego imienin. Msza Święta w intencji Solenizanta o g.18.00.
    • Sobota: rocznica poświęcenia Bazyliki Lateraneńskiej
    • Za zmarłych modlimy się przez cały listopad odmawiając różaniec połączony z wypominkami o g.17.15. Zapraszamy do tej modlitwy. Aż do 8 listopada możemy również nieść pomoc naszym Zmarłym przez zyskiwanie i ofiarowanie za nich odpustów.
    • Środa: g.18.00 w intencji trwałości i świętości małżeństw oraz o bł. Boże
      w rodzinach; zaś po Mszy Świętej o g. 8.00 adoracja Najświętszego
      Sakramentu w tych intencjach.
    • Czwartek: g.18.00 o Boże bł. dla dobroczyńców i wolontariuszy „Betanii”.
    • Piątek:
      • g.15.00 w intencji poległych żołnierzy Myślenickiego Obwodu AK
        „Murawa” oraz cywilnych ofiar niemieckiej pacyfikacji.
      • g.18.00 o Boże bł. dla Grupy Misterium i ich rodzin.
    • Sobota: g.18.00 w intencji próśb i podziękowań do MB Myślenickiej.
  • W ramach przygotowania do Bierzmowania zapraszamy na Mszę Świętą o g.18.00 i konferencję klasy siódme we wtorek a klasy ósme w czwartek. Młodzież prosimy o uzupełnienie kart zgłoszeniowych.
  • Nasz ks. Arcybiskup prosił w liście do diecezjan, aby od listopada aż do końca 2020 roku we wszystkich kościołach, pół godziny przed wieczorną Mszą świętą, odbywała się cicha adoracja Najświętszego Sakramentu, na koniec której należy odmówić jedną dziesiątkę różańca i litanię do św. Jana Pawła II. Ta modlitwa, zanoszona do Boga w 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II, będzie wyrazem naszej wdzięczności za dar Papieża Polaka, a jednocześnie naszą prośbą, aby wstawiał się za swoją Ojczyzną. Do tej modlitwy w poszczególne dni zapraszamy różne wspólnoty parafialne, pół godziny przed Różańcem za zmarłych.
  • Klub Inteligencji Katolickiej serdecznie dziękuje Burmistrzowi Miasta i Gminy Myślenice, Staroście Powiatu Myślenickiego, Parafii oraz tym wszystkim, którzy przyczynili się do przebiegu XXVI Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej w naszym mieście, a także zaprasza na 39 pielgrzymkę Klubów do Częstochowy w sobotę 16 listopada. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej parafii.
  • Grupa Misterium zaprasza w listopadzie na spektakl „Zmiana”. Został uruchomiony dodatkowy termin 17 listopada o g.15.30. Rezerwacja biletów telefoniczna i mailowa. Szczegóły na plakatach i stronie parafii.
  • Po nadzorem Konserwatora trwają prace remontowo–konserwatorskie kaplicy „Na Studzience”. W ramach nagrody w dziedzinie kultury Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Sztachetka przeznaczył na ten cel dla parafii z budżetu Gminy kwotę 100.000,00 zł. W ramach programu LEADER z Lokalnej Grupy Działania Między „Dalinem a Gościbią”, która obsługuje Program Rozwoju Obszarów Wiejskich, parafia otrzymała również na ten cel kwotę 99.997,00 zł. Bardzo dziękujemy za te znaczące kwoty. Remont, na który przeznaczamy wszystkie te środki, potrwa do wiosny przyszłego roku.
  • Polecamy prasę katolicką. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy o świętych – nie tylko tych, którzy są już w niebie. Także o tym , jak zostać świętym już tu na ziemi. Jest też „Źródło”.
  • W nadchodzącym tygodniu wszystkim życzymy obfitości Bożych darów i opieki Matki Najświętszej.
  • W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej parafii: śp. Dorota Pilch, śp. Eugenia Szancer, śp. Elżbieta Fijał, śp. Małgorzata Ćwierz, śp. Anna Sularczyk. Dobry Jezu, a nasz Panie daj Im wieczne spoczywanie.