We wtorek 29 października po raz kolejny ulicami Myślenic przeszedł rozśpiewany Korowód Świętych – w tym roku pod hasłem “Świeci Przyjaciele Jana Pawła II”

W scence przygotowanej przez uczniów LO i Technikum pod przewodnictwem s. Agnieszki można było zobaczyć świętych kanonizowanych przez św. Jana Pawła II, m.in. św. Faustynę, św. Brata Alberta czy bł. Anielę Salawę. Po inscenizacji wyruszyliśmy w radosnym korowodzie do Kościółka św. Jakuba – towarzyszyły nam relikwie św. Jana Pawła II, a o radosny śpiew zatroszczyła się schola “Różyczki Pani Myślenickiej” z s. Ewą. Korowód ozdabiał banner, przygotowany przez dzieci z Oazy Dzieci Bożych.

Korowód jak co roku był okazją do tego, żeby przypomnieć sobie o swoim powołaniu do świętości i przybliżyć dzieciom sylwetki świętych patronów. Ufamy, że za rok będzie nas jeszcze więcej!