• Dzisiaj przeżywamy w Kościele Niedzielę Misyjną pod hasłem „Będziecie moimi świadkami” – rozpoczyna ona Tydzień Misyjny, podczas którego jesteśmy zaproszeni do zwiększenia naszego zaangażowanie w to najważniejsze zadanie Kościoła, jakim jest głoszenie Ewangelii życiem i słowem. Dzieci z Koła Religijnego działającego przy Szkole Podstawowej nr 2 kwestują na placu kościelnym na rzecz misji rozdając przygotowane różańce. Dziękujemy za okazane na ten cel wsparcie.
 • Nabożeństwo Różańcowe dzisiaj o 17:30, a w dni powszednie o 17:15.
 • Kalendarz Liturgiczny:
  • Środa: wspomnienie bł. Celiny Borzęckiej, zakonnicy
  • Piątek: święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Modlitwą obejmijmy ks. Tadeusza Kęska w dniu imienin.
  • Niedziela: Rocznica Poświęcenia Kościoła
 • W związku ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych, zapraszamy całe rodziny – dzieci i dorosłych, na Korowód Świętych w poniedziałek 31 października. Spotykamy się o 17:00 w kościele, gdzie obejrzymy krótkie przedstawienie w wykonaniu Grupy „Misterium”, odmówimy różaniec, a następnie ruszymy w uroczystym korowodzie ulicą ks. P. Skargi, wokół Rynku, ul. Kilińskiego do Domu Parafialnego przy ul. 3 Maja. Tam w sali teatralnej zakończenie spotkania. Zachęcamy do przebrania się za świętych oraz wzięcia lampionów. Przygotowanie do korowodu jest okazją do przybliżenia dzieciom postaci świętych patronów, a także rozmów o świętości jako powołaniu każdego z nas.
 • Dzieci klas 1- 6 zapraszamy w sobotę o 11:00, na cotygodniowe spotkanie Oazy Dzieci Bożych w salce oazowej w Domu Parafialnym przy ul. 3-go Maja.
 • Nadal trwa całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji pokoju z piątku na sobotę – zachęcamy do osobistej modlitwy.
 • Zbliżają się dni szczególnej pamięci i modlitwy za Zmarłych. Możemy im nieść pomoc przez zyskiwanie i ofiarowanie za nich odpustów. By je móc zyskać trzeba być w stanie łaski uświęcającej. Zachęcamy więc do skorzystania z sakramentu pokuty. Spowiadamy codziennie od 6:30 do 8:30 i po południu od 17:00 do 18:30. Dodatkowo w piątek i w sobotę od 16:00. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie dni.
 • Na wypominki przyjmujemy w kancelarii parafialnej, a dzisiaj i w przyszłą niedzielę po każdej Mszy Świętej. Za zmarłych będziemy się modlić w miesiącu listopadzie odmawiając różaniec połączony z wypominkami o 17:15. Przez cały rok w każdy czwartek, wypominamy zmarłych zgłoszonych na wypominki całoroczne modląc się Koronką do Bożego Miłosierdzia, a w każdy drugi czwartek miesiąca sprawujemy za nich Mszę Świętą.
 • Robiąc porządki na cmentarzu śmieci wyrzucajmy w miejscach do tego przeznaczonych.
 • W tym tygodniu rozpoczyna się konserwatorski remont posadzki w kościółku p.w. św. Jakuba. Przez ok. dwa miesiące będzie on zamknięty. Msze Święte pogrzebowe będą sprawowane w kościele parafialnym, następnie przejazd na cmentarz na Stradomiu i od bramy cmentarnej odprowadzenie ciała zmarłego do grobu. Nie ma możliwości przejścia konduktu z kościoła na cmentarz. Niedzielne intencje mszalne przyjęte w kościółku będą sprawowane w kościele: z 7:30 o 8:00, z 10:00 o 9:30, z 14:15 o 14:00.
 • W sobotę 12 listopada nasza Parafia organizuje pielgrzymkę do Opactwa Cystersów w Jędrzejowie z sanktuarium bł. Wincentego Kadłubka, bazyliki Grobu Bożego w Miechowie i Sanktuarium Matki Bożej w Leśniowie. Koszt – 100 zł., wyjazd o 7:00 z Placu Kilińskiego, zapisy od piątku.
 • Klub Inteligencji Katolickiej oraz Parafia serdecznie dziękuje Burmistrzowi Miasta i Gminy, Staroście Powiatowemu oraz tym wszystkim, którzy przyczynili się do przebiegu 29 Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej w naszym mieście. Wyrazy wdzięczności również dla ofiarodawców i młodzież kwestującej na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia – zebrano 12.655,00 zł.
 • Przypominamy, że obowiązuje zakaz parkowania samochodów na placu kościelnym, związany z ochroną jego nawierzchni.
 • W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy o tym, jakie zadania spełniają penitencjarze i o Komunii Św. osób na diecie bezglutenowej. Dla dzieci jest „Mały Gość Niedzielny”, a w nim ciekawa książeczka „Moje siły specjalne”, przedstawiająca świętych, którzy pomagają w trudnych sytuacjach życiowych.
 • W nadchodzącym tygodniu wszystkim życzymy Bożej opieki i wszelkich łask.
 • W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej parafii: śp. Józefa Murzyn, śp. Emilia Kaleta, śp. Antonina Kipek, śp. Salomea Żądło. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Im wieczne spoczywanie.

Ogłoszenie niekościelne: W związku z prowadzonymi pracami nad ustawą regulującą dystrybucję i sprzedaż węgla przez jednostki samorządu terytorialnego Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice informuje mieszkańców Gminy Myślenice o możliwości zgłaszania zapotrzebowania na węgiel lub miał. Potrzebne informacje (imię, nazwisko, adres, telefon kontaktowy, mail) przyjmują pracownicy Centrum Usług Społecznych w Myślenicach – szczegóły na stronie internetowej Parafii.