• Dzisiaj jest Niedziela Słowa Bożego, przeżywana pod hasłem zaczerpniętym
    z Ewangelii św. Jana: „Trwajcie w moim Słowie” (J 8,31). Jej celem jest ponowne odkrywanie i pogłębienie znaczenia Biblii w naszym życiu osobistym i w życiu Kościoła.   Nieszpory o 17:30.
    • Wtorek: wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora  Kościoła
    • Czwartek: Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła
    • Piątek: wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa
    • Środa: 18:00 w intencjach zbiorowych
    • Sobota:
      • 6:30 za śp. ks. prałata Stefana Kubienia w 5 rocz. śmierci
      • 10:00  w intencji Róż Różańcowych modlących się  w stałych intencjach, po Mszy Świętej wspólne kolędowanie
      • 18:00  w intencji podziękowań i próśb do MB Pani Myślenickiej.
  • Rekolekcje Ewangelizacyjne, organizowane przez Wspólnotę „Nazaret”, będą odbywać się w naszym Sanktuarium w poniedziałki, od jutra, o 18:00. Poprowadzi je ks. Krystian Jucha, Jezuita wraz ze Szkołą Nowej Ewangelizacji. To czas, który może zmienić nasze życie, pogłębić wiarę i  przybliżyć do Boga. Modlitwa wstawiennicza prowadzona przez Wspólnotę „Nazaret”  w piątek o 16:00 – zapraszamy.
  • Dzieci z klas trzecich wraz z rodzicami zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę Świętą o 11:00. Po Mszy Świętej spotkanie przy szopce betlejemskiej.
  • W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy  wywiad z ks. W. Węgrzyniakiem o tym, czy dokument Fiducia  supplicans  jest niebezpieczną furtką zmieniająca nauczanie Kościoła o tym, kogo można błogosławić; oraz artykuł  o tym, czy umieszczenie schorowanego rodzica w placówce opiekuńczej jest naruszeniem czwartego przykazania. W „Małym Gościu” dodatek – guzik z pętelką.
  • Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej na cały tydzień.
  • W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej parafii: śp. Łukasz Ogrodny, śp. Anna Poradzisz, śp. Paweł Jagiełło, śp. Stanisław Danek, śp. Bogusław Szlachetka. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Im wieczne spoczywanie.

Ogłoszenie niekościelne:

Starosta Myślenicki  zaprasza wszystkich do wspólnego kolędowania z Zespołem Regionalnym „Zagórzanie”  z Lubnia, w sobotę o 16:00 w Domu Katolickim przy ul. 3 Maja 1 w Myślenicach.