• Dzisiaj rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne.  Módlmy się, aby czas głoszenia Słowa Bożego zaowocował w naszych sercach, a światło Ducha Świętego towarzyszyło Rekolekcjonistom.
    • Msze Święte z nauką rekolekcyjną dla dorosłych będą codziennie o g. 6:30, g. 8:00, g.16:30, g.18:00.
    • Chorych zapraszamy na Mszę Świętą we środę o g.15.00.
    • Nie będzie spowiedzi jednodniowej. Spowiadamy przez cały czas rekolekcji od g. 6:30 do g. 9:00 i od 16:00 do g.19:00, w środę od g.14:30.
    • Młodzież zapraszamy codziennie o 19:30.
    • Dzieci uczestniczą w rekolekcjach według własnego programu. Jest on na stronie internetowej parafii i ulotkach.
    • Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa.
    • Wniesione dzisiaj do naszej świątyni relikwie Drzewa Krzyża Świętego, pozostaną już w naszej parafii na stałe.
    • W środę na Mszach Świętych kończących rekolekcje dorosłych wesprzemy naszą ofiarą budowę kaplicy, którą ks. Jan Jurczak prowadzi w parafii, której jest proboszczem.
  • Zmiana Tajemnic Różańca Świętego dzisiaj o g.16:30
  • Gorzkie Żale o g.17:00.
  • W miniony wtorek ok. g. 21:00 przy naszym kościele miało miejsce zajście, które zostało w całości zarejestrowane przez monitoring parafialny.  Na teren placu kościelnego weszła grupa czterech młodych ludzi. Najpierw skakali po murach okalających kościół. Następnie przed głównymi drzwiami kościoła zachowywali się skandalicznie. Próbowali dobijać się do drzwi kościoła, pili piwo, pluli. Przy drzwiach kościoła są dwie tablice nagrobne z poł. XVIII wieku wmurowane w ścianę. W oczodoły czaszki z tablic wkładali butelki z piwa. Następnie rozbili je uszkadzając zabytkową tablicę. Zerwali również z drzwi kościoła tablice informujące o zasadach obowiązujących w kościele w czasie pandemii. Swoje zachowanie cały czas nagrywali komórką.  O całym zajściu Parafia poinformowała Policję, Kurię Metropolitalną oraz Konserwatora Zabytków. To zachowanie godzi w świętość tego szczególnego miejsca, jakim jest nasze Sanktuarium, jest bezczeszczeniem pamięci zmarłych, których przypominają te tablice, jest niszczeniem zabytku i działaniem przeciwko naszej parafialnej wspólnocie, która dba o ten kościół. Dlatego dzisiaj po Mszach Świętych uklęknijmy, by śpiewem Suplikacji przepraszać Boga za ten akt profanacji.
  • We środę rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością św. Józefa Oblubieńca NMP. Będzie ona codziennie po Mszy Świętej o g. 8:00.
  • Nabożeństwa Pasyjne w tym tygodniu według stałego porządku.
  • W sobotę odbędzie się pielgrzymka Księży sześciu okolicznych dekanatów do naszego Sanktuarium Matki Bożej Pani Myślenickiej. O g.10:00 koncelebrowanej Mszy Świętej będzie przewodniczył ks. bp Janusz Mastalski.
  • W  przyszłą niedzielę o g.15:00 w kościele będzie odprawiona Droga Krzyżowa po góralsku przez grupę i kapelę z Nowego Targu i okolic. Zapraszamy do modlitwy.
    • Czwartek: g.18:00 za Zmarłych wypominanych w naszym kościele
    • Piątek: g.18:00 w intencji Aktorów Grupy „Misterium” i ich Rodzin
    • Sobota: g.18:00 w intencji próśb i podziękowań do MB Pani Myślenickiej.
  • W tym tygodniu, z racji rekolekcji, kancelaria parafialna będzie czynna tylko w czwartek.
  • Kończymy powoli montaż systemu przeciwpożarowego w naszym kościele – składka  w przyszłą niedzielę na cele inwestycyjne naszej parafii.
  • Parafialny Zespół Caritas „BETANIA” rozpoczyna świąteczną zbiórkę żywności. Prosimy ją składać od jutra w kościele przy bocznych ołtarzach do koszy ze znaczkiem Caritasu. Zostanie ona przekazana osobom potrzebującym.
  • W  sklepiku na placu kościelnym dzisiaj oraz przez całe rekolekcje można nabyć baranki wielkanocne i paschaliki  przygotowane przez Caritas Diecezjalną, również specjalne wydanie „Gość Extra” poświęcone św. Józefowi z racji Roku Świętego Józefa w Kościele, album ilustrujący okoliczne kościoły, w tym także nasz. Tam również  ofiarą do puszek  można wesprzeć  misjonarzy w Dziele Pomocy „Ad Gentes”.
  • W „Gościu Niedzielnym”  znajdziemy dodatek: Nowennę do św. Józefa i przeczytamy o nowennach – czym są i dlaczego stały się tak popularne.
  • W minionym tygodniu odeszli  do wieczności: śp. Helena Bednarz, śp. Helena Liptak, śp. Mieczysław Babiński, śp. Halina Szostak-Najdecka. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Im wieczne spoczywanie.