• W związku z wprowadzonymi od 17 października obostrzeniami należy przestrzegać zasad wynikających z objęcia terenu parafii „czerwoną strefą”. Dotyczy to liczby osób gromadzących się w świątyni – miejsca, które zajmujemy zostały oznaczone strzałką,  zachowania odległości, nakazu zakrywania ust i nosa.
  • Ks. Arcybiskup udziela dyspensy od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa w Mszy Świętej dla wszystkich wiernych. I przypomina, że obrzęd Komunii Świętej należy tak sprawować, by każdy mógł według własnej wrażliwości przyjąć Najświętszy Sakrament na dłoń lub do ust. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy w dniu nakazanym nie jest grzechem. Niniejsza decyzja obowiązuje aż do odwołania. Zachęcamy do uczestnictwa w Mszy Świętej w tygodniu. Transmitujemy Msze Święte z naszego kościoła w niedzielę od g. 9.30 do 18.00 włącznie, a w tygodniu nabożeństwo różańcowe i Mszę Świętą o g.18.00
  • Dzisiaj przeżywamy w Kościele Niedzielę Misyjną pod hasłem „Oto ja, poślij mnie”  – rozpoczyna ona Tydzień Misyjny, podczas którego jesteśmy zaproszeni do zwiększenia naszego zaangażowanie w to najważniejsze zadanie Kościoła, jakim jest dzielenie się wiarą, poprzez świadectwo życia, modlitwę i ofiarę.
  • Nabożeństwo Różańcowe dzisiaj o g.17.30, a w dni powszednie o g.17.15.
    • Poniedziałek: wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki, kapłana
    • Wtorek: święto św. Jana Kantego, kapłana, patrona Archidiecezji Krakowskiej i miasta Krakowa
    • Czwartek: wspomnienie św. Jana Pawła II , papieża
    • Piątek: wspomnienie św. Józefa Bilczewskiego, biskupa
  • Z racji przypadającego dzisiaj wspomnienia św. Łukasza, ewangelisty, całej służbie zdrowia, której patronuje, życzymy w tym trudnym czasie Bożej opieki,  sił i zdrowia.
    • Poniedziałek: g.18.00, o Boże bł. dla Członków Solidarności i ich Rodzin za wstawiennictwem bł.  ks. Jerzego Popiełuszki w 36. rocznicę męczeńskiej śmierci
    • Środa:
      • g.18.00, w intencjach zbiorowych
      • g.18.00, o uzdrowienie i uwolnienie
    • Sobota: g.18.00, w intencji próśb i podziękowań do MB Myślenickiej
  • Zbliża się czas szczególnej pamięci i modlitwy za zmarłych. Będziemy ich również polecać w modlitwie zwanej wypominkami. W kancelarii parafialnej przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe. Kartki, na których wypisujemy czytelnie ich imiona i nazwiska można zabrać z ołtarzy bocznych.
  • Młodzież szkół średnich, studiującą i pracującą oraz wszystkich “młodych duchem” zapraszamy do włączenia się w naszą parafialną modlitwę “Milion młodych modli się na różańcu”. W najbliższy czwartek (22 października), w liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II, odmówmy w naszych domach różaniec w intencji ustania epidemii przez Jego wstawiennictwo.
  • W przyszłą niedzielę zmiana czasu letniego na zimowy.
  • W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy o budowaniu wspólnoty parafialnej i jej zadaniach ewangelizacyjnych.
  • Wszystkim życzymy dobrej niedzieli,  optymizmu i pokoju serca na cały tydzień.
  • W minionym tygodniu odeszli  do wieczności z naszej parafii: śp. Bronisław Motyka, śp. Izabella Zych. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Im wieczne spoczywanie.