- Dzisiaj obchodzimy XXI Dzień Papieski pod hasłem: „Nie lękajcie się”. Po Mszach Świętych młodzież z naszej parafii prowadzi zbiórkę do puszek na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” dla niezamożnej uzdolnionej młodzieży.
- Zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe dzisiaj o 17:30, a w dni powszednie o 17:15.
- Kalendarz Liturgiczny:
- Poniedziałek: wspomnienie św. Jana XXIII
- Wtorek: wspomnienie bł. Jana Beyzyma, kapłana
- Środa: wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana
- Czwartek: wspomnienie św. Małgorzaty Marii Alacoque, zakonnicy
- Piątek: wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła
- Sobota: wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej
- Z intencji mszalnych:
- Środa: 18:00 w intencjach zbiorowych
- Czwartek: 18:00 za Zmarłych wypominanych
- Piątek: 15:30 Msza Święta dla Osób głuchych
- Sobota:
- 18:00 w intencji próśb i podziękowań do MB Pani Myślenickiej
- 19:30 Msza Święta dla Wspólnoty „Nazaret”
- W środę ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie:
- o 17:00 spotkanie dla dzieci z obrzędem poświęcenia różańca
- szczególnie zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej wraz z rodzicami;
- o 18:00 Msza Święta,
- o 19:00 Różaniec,
- o 20:00 Msza Święta z procesją maryjną.
- o 17:00 spotkanie dla dzieci z obrzędem poświęcenia różańca
- W tym dniu obejmijmy modlitwą ks. Edwarda Kapustę, który obchodzi imieniny.
- Nauczycieli i pracowników szkół zapraszamy z okazji Dnia Edukacji Narodowej w czwartek o 17:15 na Różaniec w ich intencji, życząc im obfitości Bożych darów w pracy zawodowej i życiu osobistym.
- W ramach Dnia Dziecka Utraconego, który obchodzimy w piątek, zapraszamy na Różaniec o 17:15 w intencji rodziców przeżywających utratę dziecka i ich rodzin.
- Z racji przeżywanego 28 Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej zapraszamy:
- piątek, po Mszy Św. wieczornej: konferencja ks. Tomasza Białonia: „Bóg, człowiek i pandemia – kto tu jest największy?”.
- sobota, Dom Katolicki, 17:00: koncert zespołu Noro Lim pt. „Rosarium Meum – dla Ciebie Matko”, wstęp wolny.
- Młodzież klas siódmych szkoły podstawowej zapraszamy na spotkanie, w ramach przygotowania do bierzmowania, w piątek o 17:00 w Domu Katolickim przy ul. 3 Maja.
- Zbliża się czas szczególnej pamięci i modlitwy za zmarłych. Będziemy ich również polecać w modlitwie zwanej wypominkami. W kancelarii parafialnej, przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe. Kartki, na których wypisujemy czytelnie ich imiona i nazwiska można zabrać z ołtarzy bocznych.
- Katechetów zapraszamy na spotkanie w poniedziałek o 19:00.
- Wyjazd na pielgrzymkę do sanktuariów Podhala w sobotę o 7:30 z Placu Kilińskiego.
- W „Gościu Niedzielnym przeczytamy ” o Dniu Dziecka Utraconego, o odradzającym się w Kościele stanie dziewic konsekrowanych, i o rozpoczynającym się w Rzymie Synodzie Biskupów, który będzie przebiegał inaczej niż dotychczas
- Wszystkim życzymy dobrej niedzieli, zdrowia i ufności w Bożą Opatrzność.
- W minionym tygodniu odszedł do wieczności z naszej parafii śp. Andrzej Perek. Dobry Jezu, a nasz Panie daj Mu wieczne spoczywanie.