• Dzisiaj obchodzimy XXI Dzień Papieski pod hasłem: „Nie lękajcie się”. Po Mszach Świętych młodzież z naszej parafii prowadzi zbiórkę do puszek na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” dla niezamożnej uzdolnionej młodzieży.
  • Zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe dzisiaj o 17:30, a w dni powszednie o 17:15.
    • Poniedziałek: wspomnienie św. Jana XXIII
    • Wtorek: wspomnienie bł. Jana Beyzyma, kapłana
    • Środa: wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana
    • Czwartek: wspomnienie św. Małgorzaty Marii Alacoque, zakonnicy
    • Piątek: wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła
    • Sobota: wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej
    • Środa: 18:00 w intencjach zbiorowych
    • Czwartek: 18:00 za Zmarłych wypominanych
    • Piątek: 15:30 Msza Święta dla Osób głuchych
    • Sobota:
      • 18:00 w intencji próśb i podziękowań do MB Pani Myślenickiej
      • 19:30 Msza Święta dla Wspólnoty „Nazaret”
  • W środę ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie:
    • o 17:00 spotkanie dla dzieci z obrzędem poświęcenia różańca
      • szczególnie zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej wraz z rodzicami;
    • o 18:00 Msza Święta,
    • o 19:00 Różaniec,
    • o 20:00 Msza Święta z procesją maryjną.
  • W tym dniu obejmijmy modlitwą ks. Edwarda Kapustę, który obchodzi imieniny.
  • Nauczycieli i pracowników szkół zapraszamy z okazji Dnia Edukacji Narodowej w czwartek o 17:15 na Różaniec w ich intencji, życząc im obfitości Bożych darów w pracy zawodowej i życiu osobistym.
  • W ramach Dnia Dziecka Utraconego, który obchodzimy w piątek, zapraszamy na Różaniec o 17:15 w intencji rodziców przeżywających utratę dziecka i ich rodzin.
  • Z racji przeżywanego 28 Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej zapraszamy:
    • piątek, po Mszy Św. wieczornej: konferencja ks. Tomasza Białonia: „Bóg, człowiek i pandemia – kto tu jest największy?”.
    • sobota, Dom Katolicki, 17:00: koncert zespołu Noro Lim pt. „Rosarium Meum – dla Ciebie Matko”, wstęp wolny.
  • Młodzież klas siódmych szkoły podstawowej zapraszamy na spotkanie, w ramach przygotowania do bierzmowania, w piątek o 17:00 w Domu Katolickim przy ul. 3 Maja.
  • Zbliża się czas szczególnej pamięci i modlitwy za zmarłych. Będziemy ich również polecać w modlitwie zwanej wypominkami. W kancelarii parafialnej, przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe. Kartki, na których wypisujemy czytelnie ich imiona i nazwiska można zabrać z ołtarzy bocznych.
  • Katechetów zapraszamy na spotkanie w poniedziałek o 19:00.
  • Wyjazd na pielgrzymkę do sanktuariów Podhala w sobotę o 7:30 z Placu Kilińskiego.
  • W „Gościu Niedzielnym przeczytamy ” o Dniu Dziecka Utraconego, o odradzającym się w Kościele stanie dziewic konsekrowanych, i o rozpoczynającym się w Rzymie Synodzie Biskupów, który będzie przebiegał inaczej niż dotychczas
  • Wszystkim życzymy dobrej niedzieli, zdrowia i ufności w Bożą Opatrzność.
  • W minionym tygodniu odszedł do wieczności z naszej parafii śp. Andrzej Perek. Dobry Jezu, a nasz Panie daj Mu wieczne spoczywanie.