Ogłoszenia – 27. niedziela zwykła (3.10.2021)

• Dziś o 17:00 odprawimy procesję różańcową. Zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej, szczególnie Róże Różańcowe. Zmiana tajemnic różańcowych o 16:30.
  • Dzisiaj również odpust ku czci św. Franciszka z Asyżu na Zarabiu.
  • Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe codziennie o 17:15, zachęcając równocześnie do odmawiania Różańca w rodzinach.
    • Poniedziałek: wspomnienie św. Franciszka z Asyżu
    • Wtorek: wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, zakonnicy
    • Czwartek: wspomnienie Matki Bożej Różańcowej
    • Sobota: święto bł. Wincentego Kadłubka, biskupa
    • Środa:
      • 8.00 w intencji trwałości i świętości małżeństw oraz błogosławieństwo Boże w rodzinach. Po Mszy Świętej modlitwa w tej intencji
      • 18:00 w intencjach zbiorowych
    • Czwartek: 18:00 za wolontariuszy i dobroczyńców PZ Caritas „Betania”
    • Piątek: 18:00 za aktorów Grupy „Misterium” i ich rodziny.
    • Sobota: 18:00 w intencji próśb i podziękowań do MB Pani Myślenickiej
  • Zapraszamy na modlitwę uwielbienia, którą poprowadzi Wspólnota „Nazaret” w środę o 19:30.
  • W I czwartek miesiąca Godzina Święta po Mszy Świętej wieczornej do 20:00 – zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy.
  • Rodzinę Szkaplerzną zapraszamy na Mszę Święta i spotkanie w sobotę o 10:00.
  • Za tydzień obchodzić będziemy XXI Dzień Papieski pod hasłem: „Nie lękajcie się”. W tym dniu będzie zorganizowana ogólnopolska zbiórka pieniężna do puszek na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Również przy naszym kościele po Mszach Świętych młodzież z parafii przeprowadzi zbiórkę na ten cel.
  • W przyszłą niedzielę rozpoczną się także 28 Dni Kultury Chrześcijańskiej, którego mottem są słowa bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego „Człowiek jest największym bogactwem w społeczeństwie”.
  • Zbliża się czas szczególnej pamięci i modlitwy za zmarłych. Będziemy ich również polecać w modlitwie zwanej wypominkami. W kancelarii parafialnej, przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe. Kartki, na których wypisujemy czytelnie ich imiona i nazwiska można zabrać z ołtarzy bocznych.
  • Katechetów zapraszamy na spotkanie w poniedziałek 11 października o 19:00.
  • Kancelaria parafialna będzie nieczynna w środę po południu.
  • Pielgrzymka Apostolatu Margaretka do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach będzie w sobotę. Rozpoczęcie o 9:00, plan w gablotce.
  • Możliwość rezerwacji intencji mszalnych na pierwsze półrocze 2022r. od jutra w kancelarii parafialnej.
  • Parafia wraz z Rodziną Szkaplerzną organizuje w sobotę 16 października pielgrzymkę do Sanktuariów Podhala: Ludźmierz, Bachledówka, Zakopane. Koszt – 40 zł., płatne przy zapisie. Wyjazd z Pl. Kilińskiego o 7:30. Zapisy w zakrystii lub kancelarii.
  • Grupa Misterium zaprasza na spektakl „Pogodynka”. Ostatnie spektakle 8, 9 i 10 października. Szczegóły na stronie parafii.
  • Parafialny Zespół Caritas „Betania” informuje, że od 5 października we wtorki od 16:00 będą przyjmowane skierowania wydane przez Centrum Usług Społecznych w Myślenicach na paczki do Programu Pomocy Żywnościowej ze środków Unii Europejskiej. Betania przeprowadzi równię zbiórkę żywności dla potrzebujących w sklepach w piątek i sobotę.
  • Składka w przyszłą niedzielę jest przeznaczona na cele inwestycyjne naszej parafii.
  • W „Gościu Niedzielnym”, artykuł o malarzu obrazu Jezusa Miłosiernego Eugeniuszu Kazimirowskim oraz rozmowa o niemieckiej drodze synodalnej.
  • W kinach można obejrzeć znakomity fabularny film pt. Fatima. Ta hollywoodzka produkcja jest najlepszą w historii kina ekranizacją wydarzeń fatimskich. Będzie wyświetlany również w naszym kinie Muza. Szczegóły na stronie internetowej parafii.
  • Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i obfitującego w Bożą opiekę całego tygodnia.
  • W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej parafii: Śp. Marian Stefan , śp. Piotr Sraga, śp. Krystyna Pindela, śp. Franciszek Pawicki, ojciec ks. Adama Pawickiego. Dobry Jezu, a nasz Panie daj Im wieczne spoczywanie.
  • Ogłoszenia niekościelne:
    • Burmistrz M i G Myślenice, Dyrektor Centrum Usług Społecznych oraz Dzienny Dom Senior+ zapraszają we czwartek o 10:0o do MOKiSu na I-sze Myślenickie Senioralia.
Dofinansowanie remontu kapliczki na Studzience

w kościółku na Stradomiu: 7:30 | 10:00 | 11:30 (Msza św. trydencka) | 14:15