• Dziś o g. 17.00 odprawimy procesję różańcową. Zapraszamy wszystkich, szczególnie Róże Różańcowe modlące się w naszej parafii.
  • Zmiana tajemnic różańcowych o g. 16.30.
  • Dzisiaj również odpust ku czci św. Franciszka z Asyżu na Zarabiu.
  • Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe
    • w dni powszednie są o g.17.15,
    • w sobotę o g.17:00,
    • w niedzielę o g.17.30
    • Zachęcamy równocześnie do odmawiania Różańca w rodzinach, szczególnie o ustanie epidemii i zachowanie nas w zdrowiu, za ludzi chorych i Służbę Zdrowia.
    • Poniedziałek: wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, zakonnicy
    • Środa: wspomnienie Matki Bożej Różańcowej
    • Piątek: święto bł. Wincentego Kadłubka, biskupa
    • Środa:
      • g. 8.00 w intencji trwałości i świętości małżeństw oraz błogosławieństwa Bożego w rodzinach. Po Mszy Świętej modlitwa w tej intencji
      • g.18.00 w intencjach zbiorowych
    • Czwartek: g.18.00 za  Zmarłych wypominanych
    • Piątek: g.18.00 za aktorów Grupy “Misterium” i ich rodziny.
    • Sobota: g.18.00 w intencji próśb i podziękowań do MB Myślenickiej
  • Zapraszamy na modlitwę uwielbienia, którą poprowadzi Wspólnota „Nazaret” w środę o g.19.30.
  • Wspólnota „Are you ready” zaprasza studentów i młodzież pracującą na konferencję biblijną oraz adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy w sobotę o g. 19.00.
  • Zapraszamy wszystkich, a szczególnie tych, którzy obecnie nie mogą wyjść z domu, na internetową projekcję na naszej stronie filmu „Ślady Maryi” o naszym sanktuarium i cudownym obrazie w sobotę o godz. 20:00.
  • W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy XX Dzień Papieski pod hasłem: „Totus Tuus”.  W tym dniu będzie zorganizowana ogólnopolska zbiórka pieniężna do puszek na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, również przy naszym kościele po Mszach Świętych.
  • W przyszłą niedzielę rozpoczną się także XXVII Dni Kultury Chrześcijańskiej pod hasłem: “Pamięć o przeszłości oznacza zaangażowanie w przyszłość”.
  • Składka w przyszłą niedzielę jest przeznaczona na cele inwestycyjne naszej parafii. W październiku wróci z renowacji ambona z kościółka św. Jakuba. Koszt renowacji to 93 tys. zł. Z  Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Krakowie otrzymamy  na ten cel 40 tys. dotacji, 53 tys. musimy przeznaczyć z kasy parafialnej. Bóg zapłać tym, którzy w niełatwym dla wszystkich czasie wspierają parafię  na różne sposoby.
  • Polecamy  „Gościa Niedzielnego”, a w nim specjalny dodatek poświęcony leczeniu sanatoryjnemu, o dostępnych terapiach i zabiegach w sanatoriach i uzdrowiskach dla dzieci i rehabilitacjach leczniczych dla rolników.
  • Wszystkim życzymy dobrej i zdrowej niedzieli  i obfitującego w Bożą opiekę  całego tygodnia.
  • W minionym tygodniu odeszły  do wieczności z naszej parafii: śp. Irena Chęcińska, Maria Chmiel, Krystyna Kowalcze. Dobry Jezu, a nasz Panie daj Im wieczne spoczywanie.
  • Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice informuje, że na terenie całego kraju w terminie od 1 września do 30 listopada jest przeprowadzany Powszechny Spis Rolny. Udział w spisie jest obowiązkowy i obejmuje wszystkie gospodarstwa prowadzące działalność rolniczą. Najbezpieczniej spisać się przez internet we własnym domu. Jeśli ktoś nie posiada dostępu do internetu powinien udać się do swojego Gminnego Punktu Spisowego w Urzędzie Miasta i Gminy Myślenice.