• Nieszpory o 17:30.
    • Wtorek: wspomnienie św. Wacława, męczennika
    • Środa: Święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała
    • Czwartek: wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła
    • I piątek: wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła
    • I sobota: wspomnienie św. Aniołów Stróżów
  • W piątek rozpoczynamy październik –  to czas modlitwy różańcowej. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe o 17:15. Za pobożne odmówienie w kościele, bądź w rodzinie, 5 dziesiątków Różańca, połączone z rozmyślaniem nad tajemnicami, można zyskać  łaskę odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.
  • W niedzielę 3 października odprawimy procesję różańcową wokół kościoła o 17:00. Zapraszamy Róże Różańcowe oraz wszystkich czcicieli Matki Bożej. Zmiana Tajemnic Różańca Świętego wyjątkowo o 16:30.
    • I piątek: 16:00 w intencji dzieci z klas 4, rodziców i nauczycieli
    • I sobota: 8:00 wynagradzająca Bogu za grzechy świata przeciwko Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.
  • Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej zapraszamy na spotkanie w kościele w poniedziałek o 18:45, a uroczyste rozpoczęcie tego przygotowania będzie na Mszy Świętej o 11:00 w niedzielę 3 października.
  • Spowiadamy
    • codziennie od 6:30 do 8:30 oraz od 17:00 do 18:30
    • dodatkowo w czwartek i I piątek  od 15:00.
  • Msza Święta dla dzieci w I piątek o 16:00. Starszych prosimy, aby w I piątek od 15:00 do 16:00 dali okazję do spowiedzi dzieciom.
  • W pierwszy piątek zapraszamy młodzież na kolejne spotkanie z cyklu “Młody piątek“.
    • o 19:00 konferencja, w której s. Ewa Cieśla i o. Piotr Kantorski postarają się odpowiedzieć na pytanie: “jak usłyszeć głos Boży w swoim życiu?”.
    • następnie prowadzona przez nich adoracja Najświętszego Sakramentu
    • o 20:00 Msza Święta.
  • Chorych odwiedzimy w domach z posługą sakramentalną w sobotę od 9:00.  Zapisy w zakrystii lub kancelarii.
  • 28 września we wtorek, w rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopoćki, o 15:00 na placach,  i skrzyżowaniach ulic miast, a także w innych miejscach publicznych  pojawią się ludzie, by odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego, modląc  się o miłosierdzie dla siebie, bliskich, Ojczyzny, Kościoła i świata. Do tej akcji może włączyć się każdy. Wystarczy znaleźć swoje miejsce na skrzyżowaniu, modląc się indywidualnie lub w grupie. Do tej modlitwy zapraszamy również przy ołtarzu polowym na placu kościelnym o 15:00.
  • Parafia wraz z Rodziną Szkaplerzną organizuje w sobotę 16 października pielgrzymkę do Sanktuariów Podhala: Ludźmierz, Bachledówka, Zakopane. Koszt – 40 zł., płatne przy zapisie.  Wyjazd z Pl. Kilińskiego o 7:30. Zapisy w zakrystii lub kancelarii.
  • Możliwość rezerwacji intencji mszalnych na pierwsze półrocze 2022r. od  poniedziałku 4 października w kancelarii parafialnej.
  • Ofiarą do puszek przed kościołem można dzisiaj wesprzeć różne formy duszpasterstwa młodzieży organizowane w parafii, dekanacie i w diecezji.
  • W “Gościu Niedzielnym” przeczytamy o zbliżającym się zawierzeniu św. Józefowi narodu i Kościoła w Polsce oraz o św. O. Pio i nowej bł. Marii Mocellin, młodej matce, która poświęciła swoje życie ratując życie dziecka. W „Małym Gościu Niedzielnym” dla dzieci artykuł o zakładzie dla niewidomych w Laskach i znajdziemy podstawkę pod kubek.
  • Książka, która jest  wyjątkowym wspomnieniem wielu osób o ks. Kardynale Franciszku Macharskim, do nabycia dzisiaj w  naszym sklepiku na placu kościelnym.
  • W kinie „Muza” dzisiaj o 18:00 można obejrzeć film ”Wyszyński – zemsta czy przebaczenie”. Pół godz. wcześniej w holu MOKiSU zapisy  na grupowy tańszy bilet.
  • Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Aniołów Stróżów na cały tydzień.
  • W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej parafii: śp. Helena Łętocha, śp. Krystyna Górka. Dobry Jezu, a nasz Panie daj Im wieczne spoczywanie.