• Nieszpory o g.17.30.
  • Dzisiaj odpust obchodzi parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Jaworniku.
    • Poniedziałek: wspomnienie świętych męczenników Korneliusza i Cypriana
    • Środa: święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski i młodzieży
    • Piątek: wspomnienie świętych męczenników koreańskich Andrzeja, Pawła i towarzyszy
    • Sobota: św. Mateusza, apostoła i ewangelisty
    • Poniedziałek: o 17:00 przy kaplicy 3. Upadku Pana Jezusa na Dolnym Przedmieściu zostanie odprawiona Msza Święta dziękczynna za szczęśliwe zbiory i o błogosławieństwo Boże i opiekę MB dla Mieszkańców Dolnego Przedmieścia
    • Środa:
      • 18:00 w intencjach zbiorowych
      • 18:00 o uzdrowienie i uwolnienie
    • Sobota: 18:00 w intencji próśb i podziękowań do MB Myślenickiej.
  • Rozpoczynamy spotkania dla młodzieży z klas VIII, która w tym roku przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. W czwartek o g. 18.00 Msza Święta, po niej konferencja i zapisy do grup.
  • Rozpoczęcie roku formacyjnego Oazy młodzieżowej w piątek – o g. 19.00 Msza Święta, po niej spotkanie integracyjne w Pasiece. Zapraszamy młodzież ze szkół średnich oraz klas od VI do VIII Szkoły Podstawowej.
  • Myślenicka orkiestra Polish Art Philharmonic serdecznie zaprasza na koncert w naszym kościele w sobotę o godz. 19.00. Wstęp wolny.
  • Msza Święta śpiewana w rycie trydenckim zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o g. 11.30 w kościółku św. Jakuba. Przed Mszą różaniec o g. 11.00.
  • Spotkanie dla dzieci, które brały udział w rekolekcjach w Kołobrzegu, oraz ich rodziców odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o g. 14.00 w Domu Katolickim – zaprasza ks. Marcin i animatorzy.
  • Dzieci z Grupy Mirakl zapraszają na ostatnie pokazy spektaklu „Złota Rybka w Krainie Śmieci”. To inspirowana encykliką „Laudato Si” baśniowa refleksja nad naszym „Wspólnym Domem”. Dzisiaj o godz. 15.00 i 18.00. Jutro o 9.00 i 11.00 dla szkół.
  • Do 20 września można oddać głos w ramach budżetu obywatelskiego naszego miasta. Zachęcamy do wsparcia projektu nr 32 na zakup i modernizację infrastruktury sali teatralnej w naszym Domu Katolickim przy ul. 3 Maja, która przez cały rok służy jako miejsce spotkań i wydarzeń artystycznych. Po Mszy Świętej można oddać głos na to zadanie na placu kościelnym albo odebrać ulotkę informującą, jak to zrobić.
  • Kancelaria parafialna w tą środę będzie czynna przed południem wyjątkowo tylko do g. 9:15. Pozostałe godziny pracy kancelarii bez zmian.
  • Polecamy prasę katolicką. W “Gościu Niedzielnym” przeczytamy o autentyczności relikwii Krzyża Świętego. Jest też “Źródło”.
  • Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitości Bożych darów w nadchodzącym tygodniu.
  • W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej parafii: śp. Kazimierz Kazanecki, śp. Franciszek Sonik, śp. Maria Ciślik, śp. Józef Wątorek. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Im wieczne spoczywanie.
  • Ogłoszenie niekościelne: Komendant Powiatowy Policji w Myślenicach w imieniu organizatora Międzynarodowego Grand Prix Małopolski w Boksie, BulletRun oraz swoim zwraca się z prośbą o oddanie krwi dla naszego policjanta, sierżanta sztabowego Łukasza Płachty, chorego na ostrą białaczkę szpikową. Możliwe jest to dziś od 12:00 do 16:30 w Mobilnym Punkcie Poboru Krwi przed Halą Widowiskowo-Sportową na Zarabiu. Można także oddać krew w dowolnym szpitalu lub centrum krwiodawstwa na hasło „Łukasz Płachta”.