• Zapraszamy na Drogę Krzyżową po góralsku, którą poprowadzi Zespół Regionalny „Jaferniocek”  z Ostrowska koło Nowego Targu  dzisiaj o 15:00.
  • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym  o  17:00
  • Nabożeństwa pasyjne w  tym tygodniu:
    • Godzina Miłosierdzia wraz z Drogą Krzyżową: codziennie o 15:00
    • Droga Krzyżowa w piątek:
      • dla dzieci o 16:15
      • dla dorosłych o 17:15
      • dla młodzieży o 19:00
  • Rekolekcje wielkopostne dla dzieci, młodzieży i dorosłych  rozpoczniemy  w przyszłą niedzielę – poprowadzą je OO. Paulini. Na każdej Mszy Świętej w kościele i w kościółku św. Jakuba nauka rekolekcyjna. Dla dzieci  na Mszy Świętej o 11:00. Obejmijmy modlitwą te dni, aby głoszone Słowo Boże wydało obfity owoc w naszym życiu.
  • Zachęcamy wszystkich do pokuty i modlitwy w intencji pokoju, ustania wojny na Ukrainie, bezpieczeństwa naszej Ojczyzny. W tych intencjach chcemy się modlić w nocy z piątku na sobotę w naszym kościele przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Rozpoczęcie w piątek o 20:00 zakończenie Godzinkami w sobotę. Wejście tylko drzwiami od strony zakrystii.
  • Na Ziemi Myślenickiej znalazło schronienie wielu Ukraińców. Dziękujemy Tym wszystkim, którzy przyjęli Ich pod swój dach. Zaproście Ich do naszego Sanktuarium na wspólną z nami modlitwę, by u stóp Matki Bożej Pani Myślenickiej znaleźli ukojenie i umocnienie.
  • Sobota:    Uroczystość Świętego Józefa.
    • Msze Święte o 6:30, 8:00, 9:30, 18:00
    • Środa:
      • 18:00 w intencjach z Nowenny do MB Nieustającej Pomocy
      • 18:00 o uwolnienie i uzdrowienie – po Mszy Świętej nabożeństwo
    • Piątek: 15:30 Msza Święta dla Osób głuchych
    • Sobota:
      • 10:30 Msza Święta dla Osób niepełnosprawnych
      • 18:00 w intencji próśb i podziękowań do MB  Pani Myślenickiej
      • 19:30  Msza Wspólnoty „Nazaret”
  • Klasy szóste Szkoły Podstawowej, w ramach przygotowania do Bierzmowania, zapraszamy na spotkanie w piątek o 17:00 do Domu Parafialnego przy ul. 3 Maja 1.
  • W „Gościu Niedzielnym” polecamy historie przybywających do Polski uchodźców z Ukrainy i przyjmujących ich Polaków; a w wielkopostnym cyklu – o grzechu chciwości. W kinach wyświetlany jest  film o objawieniach Matki Bożej z Guadalupe pt. „Cud z Guadalupe”.
  • Baranki wielkanocne i paschaliki  przygotowane przez Caritas Diecezjalną można będzie nabyć  w przyszłą niedzielę na placu kościelnym.
  • Nasza parafia planuje zorganizowanie 8-dniowej pielgrzymki autokarowej do Medjugorie od  4 do 11 czerwca. Szczegóły na stronie internetowej parafii. Zapisy u ks. Proboszcza.
  • Życzymy wszystkim  dobrego tygodnia, obfitującego Bożym pokojem.
  • W minionym tygodniu odeszły  do wieczności: śp. Ewa Kęs, śp. Kazimierz Kubala, śp. Stanisław Sołtys. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Im  wieczne spoczywanie.

Informacja Centrum Usług Społecznych w Myślenicach.

Gmina Myślenice, zarówno osoby prywatne jak i samorząd, gości ponad 700 osób, które uciekły z Ukrainy. Najważniejszym działaniem po zapewnieniu osobom schronienia, jest dostarczenie żywności, odzieży i artykułów pierwszej potrzeby. Wydaliśmy już ok. 350 paczek. Dlatego Centrum Usług Społecznych w Myślenicach pod adresem Rynek 20 (róg z ul. Kościuszki) prowadzi sklep za „0” zł, do którego każdy może przynieść potrzebny asortyment, a osoby z Ukrainy po okazaniu paszportu, mogą odebrać niezbędne rzeczy. Aktualnie potrzebne są: chleb z długą datą ważności (m.in. tostowy), kasza gryczana, kawa rozpuszczalna, nowa bielizna, ręczniki i pościel, dezodoranty, kremy do twarzy, klapki crocs (kroks), wyprawki szkolne i gry np. bierki i karty, środki nasenne dla dzieci i dorosłych.

Sklep czynny jest od godz. 9.00 do 17.30 (sobota do 13.00). Natomiast Fundacja „Owocna” prowadzi zbiórkę pieniężną.

W imieniu obdarowanych dziękujemy za każdy gest dobroci, a wolontariuszom za podarowany czas i siły. Osoby, które chcą się zaangażować w pomaganie odsyłamy do ankiety na stornie CUS.

Rodziny, które udzieliły schronienia Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka, zaprasza na spotkanie informacyjne, we wtorek 15 marca 2022r. o godz. 17.30 do Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu.

Bieżące informacje umieszczamy na stronie internetowej Centrum Usług Społecznych. https://cusmyslenice.pl/pomoc-ukrainie

Zaś w godzinach otwarcia kancelarii parafialnej zbieramy tylko środki medyczne:  bandaże, opaski uciskowe, nici chirurgiczne, gazy jałowe, środki opatrunkowe, środki dezynfekcyjne do ran, środki przeciwbólowe.