1.Sobota – 4 czerwca: Msza Święta o 2:30: Wyjazd – 3:00.Przejazd przez Słowację, Węgry do Chorwacji, zwiedzanie miasta Trogir(ok 2h). Przyjazd w godzinach wieczornychdo pensjonatu „Herceg” w Drvenik Donja Vala na Rivierze Makarskiej, obiadokolacja, nocleg.

2. Niedziela – 5 czerwca: pakowanie bagaży, 6.30 Msza Święta, śniadanie. Rejs statkiem na wyspę  Korćula  Fish picnic, zwiedzanie, czas wolny, powrót doDrvenika ok.18:00. Przejazd do Medjugorja, obiadokolacja, nocleg pensjonacie ”Sivric” http://www.sivric-medjugorje.com/pl/ (700 m od kościoła św. Jakuba).

3. Poniedziałek – 6 czerwca: śniadanie, modlitwa różańcowa na Górze Objawień, modlitwa przy niebieskim Krzyżu. Oddanie się przez  Niepokalane Serce N.M.P Trójcy Świętej (akt o który prosi  Maryja Królowa Pokoju w Medjugorju). Koronka, obiadokolacja, Udział w nabożeństwie wieczornym, nocleg.

4. Wtorek – 7 czerwca: śniadanie, 8:00 – Msza Święta w Majćino Selo (Wioska Matki) Wyjazd do Doliny Neretwy: spływ łodziami do gospodarstwa agroturystycznego nad jeziorem Kuti, odpoczynek, obfity obiad (risotto, regionalny brudet z ryb, mięso z grilla, wino, woda mineralna) żywa muzyka Dalmatyńska, zabawa. Powrót do Medjugorje, udział w  nabożeństwie wieczornym, Adoracja po Mszy Świętej, obiadokolacja, nocleg.

 5. Środa – 8 czerwca:  śniadanie, spotkanie z Patrykiem i Nancy (małżonkowie z Kanady – świadectwo), oraz we wspólnocie „Cenacolo”. Wyjazd do Mostaru, spacer po Starym mieście, czas wolny na zakupy pamiątek, kawę itp., przejazd  do m. Blagaj, dawna stolica Hercegowiny – największe „wywierzysko” rzeki Buna (wypływa spod pasma górskiego Veleż), możliwość  posiłku –  pstrąg  z grilla (w zakresie własnym). Powrót do Medjugorja, udział w nabożeństwie wieczornym, obiadokolacja, nocleg.

6. Czwartek – 9 czerwca: Droga Krzyżowa na górę Kriżevac, śniadanie. Wyjazd do Tihaljiny, z powrotem nad wodospad Koćuśa – plażowanie, odpoczynek.  Powrót i udział w nabożeństwie wieczornym: modlitwa różańcowa, Msza Święta, adoracja. Obiadokolacja, nocleg.

 7. Piątek – 10 czerwca:  5:30-śniadanie, 6:00 – Wyjazd z Medjugorja do Sanktuarium Matki Bożej Vepric w Makarskiej (HR),Msza Święta, nawiedzenie Sanktuarium. Przejazd do Baśkiej Vody: odpoczynek, plażowanie, kąpiel. Ok. 14:00 wyjazd do Ludbregu –  Sanktuarium Krwi  Chrystusa, Cud Eucharystyczny. Przyjazd ok. 21:00, obiadokolacja, nocleg.

8. Sobota – 11 czerwca: Msza Święta o 6:00, Modlitwa przed Relikwią Najświętszej Krwi Chrystusa, śniadanie, wyjazd w kierunku Polski, Przyjazd do Myślenic w godzinach wieczornych.

KOSZT PIELGRZYMKI:     650 zł.  (płatne przy zapisie) + 250€ (płatne w autobusie)

Obejmuje:

1. Ubezpieczenie KL i NW.

2. 5 noclegów w pensjonacie W Medjugorje:pokoje:1/2 i 1/3 osobowe,1 nocleg – Drvenik,

   Donja Vala ,1 noclegLudbreg.

3. Wyżywienie: 7 HB (7 śniadań +7 obiadokolacji + 2 obiady w Gospodarstwie

    Agroturystycznym nad jeziorem „Kuti” i  na statku-Fish Picnic – Korćula)

4. Przejazd autokarem: klimatyzacja, video, barek,

5. Opiekę duchową kapłana, opiekę pilota.

Zastrzegamy możliwość zmiany programu! Program jest uwarunkowany możliwością spotkań z widzącymi i ojcami Franciszkanami którzy są gospodarzami Parafii św. Jakuba w Medjugorju.

Zapisy u ks. Proboszcza do 20 marca 2022

III.  INFORMACJE  PRAKTYCZNE

1. UBIÓR – należy zabrać ze sobą rzeczy wygodne, Strój odpowiedni do przebywania w miejscach świętych ,mogą być dresy i kapcie do podróży, wygodne buty, peleryna, parasol, rzeczy osobiste, okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy, strój kąpielowy.

2. WYŻYWIENIE –  prowiant na drogę, termosy, własne lekarstwa.

3. WALUTA – € na drobne zakupy, drobne € na podróż (na toaletę lub posiłek)

4. INNE – Pismo Święte, krzesełka składane, plecaczek, koniecznie, latarka,  radio 
     z pasmem UKF lub telefon komórkowy z radiem i słuchawkami

IV. POBYT W MEDZIUGORJU

Pielgrzymi mogąuczestniczyć w stałych punktach życia parafii:

1.Codziennym międzynarodowym nabożeństwie rozpoczynającym się o 17:00 (w zimie)

18:00(w lecie).  Nabożeństwo wieczorne obejmuje:  trzy części  różańca, Mszę Świętą, poświęcenie dewocjonaliów, modlitwę o uzdrowienie duszy i ciała. We wtorki i soboty dodatkowo godzinna Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.                      

2. Mszy Świętej w języku  polskim o13:00, jeżeli to nie koliduje z programem dnia.

3. Wspólnym różańcu na Podbrdo (góra Objawień) w każdą niedzielę o14:00 i wspólnej Drodze Krzyżowej na Kriżevac (Góra Krzyża) w każdy piątek o 14:00.

4. Spotkaniach ze wspólnotami zawiązanymi w Medzjugorju, OO. Franciszkanami w miarę ich obecności w parafii.

5. Najważniejszym spotkaniu z Panem Jezusem  i  Matką Bożą w czasie przez siebie wybranym (aby nam go nie zabrakło). Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy adoracyjnej codziennie od 14:00 do 17:00 i w wieczornej Adoracji we wtorki i w soboty od 21:00 do 22:00.