Ogłoszenia – 2. Niedziela Wielkanocna – Święto Bożego Miłosierdzia (11.04.2021)

• Powiedział Pan Jezus do S. Faustyny w prywatnym objawieniu: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia. Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. Która dusza  przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski”.
    • Korzystajmy więc obficie ze źródeł Bożego Miłosierdzia.
    • Nabożeństwo Uczczenia Obrazu Jezusa Miłosiernego i  zawierzenie świata Bożemu Miłosierdziu o 15:00 – zapraszamy. Po tym nabożeństwie do 17:30 wspólnoty parafialne będą czytać w kościele fragmenty Dzienniczka św. S. Faustyny.
  • Msze Święte i nabożeństwa w ciągu tygodnia będą sprawowane według dotychczasowego porządku. Osoby starsze, chore, będące na kwarantannie zachęcamy do uczestnictwa  poprzez transmisję z naszego sanktuarium.
  • Pod hasłem „Jesteśmy Wezwani Do Miłosierdzia” rozpoczyna się dzisiaj Tydzień Miłosierdzia, a w przyszłą niedzielę zaczniemy Tydzień Biblijny.
    • Środa: 18:00 w intencjach zbiorowych
    • Piątek: 15:30 dla Osób głuchoniemych
    • Sobota:
      • 10:00 dla Osób niepełnosprawnych
      • 18:00 w intencji próśb i podziękowań do MB Pani Myślenickiej
      • 19:30 Msza Święta Wspólnoty „Nazaret”
  • Relikwie Krzyża Św. są na stałe wystawione w kaplicy Pana Jezusa Ukrzyżowanego.
  • Nasza parafia włącza się w „Wakacje z Bogiem” jakie organizuje Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży dla dzieci w wieku 10 – 14 lat w Kołobrzegu od 23 lipca do 2 sierpnia w cenie 1200 zł. Zapisy i bliższe informacje u katechetki S. Janiny, która również  z tymi dziećmi pojedzie.
  • Zakończyliśmy prace nad systemem przeciwpożarowym w naszym kościele. Jest on nowoczesny i dostosowany do obowiązujących norm. Składka w przyszłą niedzielę jest przeznaczona na cele inwestycyjne naszej Parafii.
  • Polecamy „Gościa Niedzielnego”, a w nim wywiad z naszym ks. Tomaszem Białoniem i rozmowa z Peterem Seewaldem autorem biografii Benedykta XVI, która ukazała się w polskim wydaniu.
  • Życzymy wszystkim trwania w radości płynącej ze Zmartwychwstania  Chrystusa.
  • W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Zofia Dudek, śp. Jerzy Włoch, śp. Elżbieta Rajska, śp. Mieczysław Rykała, śp. Stanisław Latosiewicz. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Im wieczne spoczywanie.
Dofinansowanie remontu kapliczki na Studzience

w kościółku na Stradomiu: 7:30 | 10:00 | 11:30 (Msza św. trydencka) | 14:15