• Dzisiejsza niedziela pozwala nam po raz kolejny wsłuchać w słowa Janowego Prologu i kontemplować tajemnicę Pana Boga, który stał się człowiekiem i – zamieszkał pośród nas. Nie ustawajmy w dziękczynieniu za nieskończoną miłość Pana Boga.
  • Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego sakramentu.
  • Po Mszy św. o godz. 14:00 zmiana tajemnic różańca.
  • Nieszpory o godz. 17:30.
  • W środę – uroczystość Objawienia Pańskiego, nazywana w naszej polskiej tradycji świętem Trzech Króli.
    • Święto to przypomina prawdę, że Bóg przyszedł nie tylko do Narodu Wybranego, ale do wszystkich ludzi. Mędrcy ze Wschodu, przybywający z pokłonem do nowonarodzonego Króla, są reprezentantami wszystkich narodów i ludów.
    • Jest to uroczystość, która zobowiązuje katolików do uczestnictwa w Eucharystii.
    • Msze Święte w naszym sanktuarium jak w każdą niedzielę. Na ich zakończenie pobłogosławimy kredę i kadzidło dla oznaczenia naszych mieszkań na znak, że przyjęliśmy wcielonego Boga do naszego życia.
    • W uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy Misyjny Dzień Dzieci. Będziemy chcieli pamiętać w modlitwie o misjach i misjonarzach. Taca w Trzech Króli jest przeznaczona na misje.
  • Ulicami naszego miasta przejdą orszaki Trzech Króli.
    • Wyruszą one o g. 11:30 z parafii na Osiedlu, z Zarabia. Parafia Osieczany swój korowód rozpocznie na Dolnym Przedmieściu.
    • Na Rynku o g:12.00 modlitwą Anioł Pański i wspólnym kolędowaniem rozpoczniemy oczekiwanie i powitanie orszaków. Trzej Królowie złożą swoje dary, a my również Bożej Dziecinie przy szopce będziemy mogli ofiarować produkty trwałej żywności, które za pośrednictwem wolontariuszy Caritas „Betania” zostaną przekazane najbardziej potrzebującym. Serdecznie zapraszamy!
  • Dziś w Domu Katolickim Jasełka o godz. 15:30 i 17:30.
    • Odstanie spektakle w środę i w przyszłą niedzielę.
    • Wejściówki w zakrystii, a w tygodniu w kiosku KIK-u.
  • Osoby, które pragną podjąć się modlitewnego czuwania przez godzinę raz w tygodniu w intencji miłości, pokoju i jedności w rodzinach i na całym świecie za wstawiennictwem Niepokalanego Serca Maryi mogą wpisać się jeszcze na listę, która jest na stoliku obok bocznego ołtarza.
  • Zapraszamy do obejrzenia poruszającego filmu pt. „Apostoł”. Francuski film zakazany we Francji opowiada o relacjach między chrześcijaństwem a islamem w Europie. Seanse o godz. 18:00 od piątku 8.01 do środy 13.01.
  • Z intencji Mszalnych:
    • O trwałość i świętość małżeństw oraz o bł. Boże w rodzinach – w środę o godz. 18:00, a o godz. 17:15 różaniec w tej intencji. Nowenna godz. 17:45.
    • O błogosławieństwo Boże dla Dobroczyńców i Wolontariuszy Parafialnego Zespołu Caritas „Betania” – w czwartek – godz. 18:00.
  • Plan kolędy jest zamieszczony na stronie internetowej parafii
  • Wszystkim solenizantom i jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych darów.