• Nieszpory o g.17:30.
  • Zmiana tajemnic Różańca Świętego po Mszy Świętej o g.14:00.
    • Wtorek: święto Przemienienia Pańskiego
    • Czwartek: wspomnienie św. Dominika, kapłana
    • Piątek: święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy
    • Sobota: święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika
    • Środa:
      • g.18:00 o trwałość i świętość małżeństw oraz błogosławieństwo Boże w rodzinach. Po Mszy Świętej o g. 8:00 adoracja w tej samej intencji.
      • g.18:00 w intencjach zbiorowych
    • Czwartek: g.18:00 za Zmarłych wypominanych w naszym kościele
    • Sobota: g.18:00 w intencji próśb i podziękowań do MB Myślenickiej.
  • Jutro o g. 8:00 przy ołtarzu polowym zostanie odprawiona Msza Święta na rozpoczęcie Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Po niej pielgrzymi z naszej Parafii pod przewodnictwem ks. Jarosława Łabędy i Grupa z Mszany Dolnej wyruszą na trasę. Zachęcamy do udziału w tych szczególnych rekolekcjach w drodze – zapisy na pielgrzymkę dzisiaj po każdej Mszy Świętej w salkach przy ul. ks. Piotra Skargi. Włączmy się w tegoroczny trud, jaki podejmują pielgrzymi, poprzez naszą modlitwę, szczególnie w godzinie Apelu Jasnogórskiego.
    Kierujemy gorącą prośbę o przyjęcie na nocleg pielgrzymów z Mszany Dolnej, którzy przybędą do nas dzisiaj ok. g.18:30.
  • W tym roku wyjątkowo nie będzie Mszy Świętej przy kapliczce „Na Studzieńce” ze względu na trwający remont konserwatorski.
  • Msza Święta na Mikołaju będzie w niedzielę 11 sierpnia o g.14:30.
  • Spotkanie osób wyjeżdżających na wrześniową pielgrzymkę do Gruzji będzie w poniedziałek 12 sierpnia o g.18:30 w Domu Parafialnym przy ul. ks. P. Skargi.
  • Serdeczne Bóg zapłać wszystkim darczyńcom za ofiary składane w kopertach, na tacę i na konto parafii na rzecz remontu murów okalających plac kościelny i figurę Św. Józefa.
  • Po Mszach Świętych rozdawane są ulotki – zaproszenia z programem Tygodnia Jubileuszu 50- lecia Koronacji Obrazu Pani Myślenickiej, który będziemy przeżywać od 18 do 24 sierpnia. Zabierzcie je dla siebie i tych, których chcecie zaprosić do wspólnego świętowania.
  • Flagi w barwach kościelnych, papieskich i narodowych, oraz inne materiały do dekoracji naszych domów na czas Jubileuszu oraz medaliki, różańce Pani Myślenickiej, specjalne koszulki z jubileuszowym nadrukiem, można nabywać po Mszach Świętych w domku na placu kościelnym.
  • Parafialny Zespół Caritas „Betania” będzie przyjmować skierowania wystawione przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej na pomoc żywnościową z Unii Europejskiej na dyżurach we wtorki 13 i 27 sierpnia 2019 r w godzinach 15:00 do 17:00.
    Informujemy również, że wypożyczamy sprzęt rehabilitacyjny dla chorych w domach: łóżka, wózki, chodziki, balkonik, toalety dla chorych i inne. Kontakt podczas dyżurów we wtorki.
  • Polecamy prasę katolicką: w „Gościu Niedzielnym” przeczytamy o „ekonomii nieba”, czyli o tym, że unikanie chciwości to nie rezygnacja z dóbr, lecz wybór dóbr prawdziwych. Ponadto o ekumenicznej wspólnocie z Taize. Jest też „Źródło”.
  • Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitości Bożych darów w nadchodzącym tygodniu pracy i wakacyjnego odpoczynku.
  • W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności śp. Józefa Kościelniaka, śp. Alicję Werner. Dobry Jezu, a nasz Panie daj Im wieczne spoczywanie.