• Nieszpory o g.17.30.
    • Poniedziałek: święto św. Marty
    • Środa: wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, kapłana
    • Czwartek: wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła
    • Piątek: w tym dniu w kościołach parafialnych można zyskać odpust
      zupełny „Porcjunkuli”.
    • Czwartek:
      • g.18:00 w intencji Ojczyzny w 75 rocz. wybuchu Powstania Warszawskiego – od Burmistrza MiG Myślenice
      • g.18:00 o błogosławieństwo Boże dla dobroczyńców i wolontariuszy Parafialnego Zespołu Caritas „Betania”.
    • Sobota:
      • g. 8:00 wynagradzająca Bogu za grzechy świata przeciwko Niepokalanemu Sercu NMP
      • g.18:00 w intencji próśb i podziękowań do MB Myślenickiej.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Możliwość spowiedzi w tygodniu:
    • od g. 6:00 do g. 8:30,
    • po południu od g. 17:00,
    • w czwartek od g.16:00 do g.18:00,
    • w piątek od g.15:00 do g.18:00, z przerwą od g.16:30 do g.17:00.
    • Dzieci zapraszamy na Mszę Świętą o g.16:00.
  • Chorych odwiedzimy z posługą sakramentalną w sobotę od g. 9:00. Zgłaszamy ich w zakrystii, bądź kancelarii parafialnej.
  • W ramach Jubileuszu 50 –lecia Koronacji Obrazu Pani Myślenickiej, w sobotę jedenasta już Nowenna do Matki Bożej. Tym razem Msza Święta o g.18:00 będzie sprawowana przez ks. Mariana Bicza, rodaka pracującego w USA, w intencji wszystkich pielgrzymujących do naszego Sanktuarium. Zapraszamy na nią również rodziny, które Matka Boża w kopii Cudownego Wizerunku odwiedziła w lipcu.
  • Również w ramach przeżywanego Jubileuszu zapraszamy wszystkich, którym bliska jest idea Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, na wyjątkową Ekstremalną Drogę Krzyżową w pierwszy piątek 2 sierpnia 2019 r., która rozpocznie się Mszą Świętą o godzinie 18:00 w naszym sanktuarium. Wszystkie trasy są dostępne na stronie edk.org.pl, natomiast rozważania będą rozdawane przed Msza Świętą.
  • Msza święta w rycie trydenckim zostanie odprawiona w niedziele 4 sierpnia w ko-ściele św. Jakuba o g.11:30.
  • Zmiana Tajemnic Różańca Świętego w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o g.14:00.
  • Zapraszamy na Pieszą Pielgrzymkę do Częstochowy, która wyruszy z naszej Parafii 5 sierpnia. Zapisy codziennie od dzisiaj po Mszy Świętej wieczornej w salkach przy ul. ks. Piotra Skargi.
  • W przyszłą niedzielę 4 sierpnia około g.18:30 przybędą do naszej Parafii Pielgrzymi z Mszany Dolnej zmierzający do Częstochowy – ok. 200 osób. Kierujemy gorącą prośbę o przyjęcie ich na nocleg. Zainteresowani mogą zgłaszać się od przyszłej niedzieli po Mszach wieczornych w salce przy ul. ks. Piotra Skargi 4.
  • Spotkanie osób wyjeżdżających na wrześniową pielgrzymkę do Gruzji będzie w poniedziałek 12 sierpnia o g.18.30 w Domu Parafialnym przy ul. ks. P. Skargi.
  • Serdeczne Bóg zapłać wszystkim darczyńcom za ofiary składane w kopertach, na tacę i na konto parafii na rzecz remontu murów okalających plac kościelny i figurę Św. Józefa.
  • Flagi w barwach kościelnych, papieskich i narodowych oraz inne materiały do dekoracji naszych domów na czas Jubileuszu 50 – lecia Koronacji Obrazu Pani Myślenickiej, można nabywać po Mszach Świętych w domku na placu kościelnym.
  • Polecamy prasę katolicką. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy o bohaterstwie sióstr zakonnych podczas Powstania Warszawskiego. Ponadto: w jakich okolicznościach nieobecność na niedzielnej Mszy Świętej może być usprawiedliwiona. Jest też „Źródło”.
  • Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitości Bożych darów w nadchodzącym tygodniu pracy i wakacyjnego odpoczynku.
  • W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Andrzej Szlachetka, śp. Józefa Biela, śp. Stefan Bednarz. Dobry Jezu a nasz Panie, daj Im wieczne spoczywanie.