Ogłoszenia – 18. Niedziela Zwykła (31.07.2022)

• Jutro rozpoczynamy sierpień, miesiąc szczególnej troski o trzeźwość narodu. Zachęcamy do gorliwej modlitwy w tej intencji oraz do podejmowania dobrowolnej abstynencji od alkoholu w  duchu wynagrodzenia za grzechy pijaństwa i dawania świadectwa.
  • Zapraszamy na Mszę Świętą przy XVIII – wiecznej kapliczce „Na Studzience”, dzisiaj  o 15:30, którą  ofiarujemy w intencji pokoju i zachowania nas od kataklizmów i nieszczęść. To wyjątkowe miejsce w historii naszej parafii, odrestaurowane, uświęcone pielgrzymowaniem i modlitwą wielu pokoleń, zanoszonej do Boga przez wstawiennictwo Matki Najświętszej.
  • Nieszpory o 17:30.
    • Poniedziałek: wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła
    • Wtorek: nawiedzając kościoły parafialne można zyskać odpust  zupełny „Porcjunkuli” pod zwykłymi warunkami
    • I czwartek: wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, kapłana
    • I piątek: rocznica poświęcenia rzymskiej Bazyliki NMP
    • I sobota: święto Przemienienia Pańskiego
    • Środa:
      • 8:00 o trwałość, jedność, świętość małżeństw i Boże błogosławieństwo w rodzinach
      • 18.00 w intencjach zbiorowych
    • Czwartek: 18:00 o Boże błogosławieństwo dla wolontariuszy i dobroczyńców Parafialnego Zespołu Caritas „Betania”
    • Sobota:
      • 8:00 wynagradzająca Bogu za grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu NMP
      • 18.00  w intencji próśb i podziękowań do MB  Pani Myślenickiej.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca.
    • Spowiadamy codziennie od 6:30 do 8:30 i od 17:00.
    • Dodatkowo w czwartek i w piątek od 15:00.
    • Msza Święta dla dzieci w piątek o 16:00.
  • Zapraszamy na Pieszą Pielgrzymkę Krakowską na Jasną Górę.
    • Grupa z Myślenic wyruszy 5 sierpnia.
    • Zapisy są w salce przy ul. ks. P. Skargi dzisiaj po każdej Mszy Świętej, a od 1 do 4 sierpnia od 18:30 do 19:30.
    • W czwartek dotrze do nas piesza pielgrzymka z Mszany Dolnej. Zapraszamy na czuwanie modlitewne z pielgrzymami w czwartek o  20:00.
    • Jeśli ktoś zechciałby przyjąć pielgrzymów na nocleg, prosimy o zapisanie się na listę w salce przy ul. ks. Piotra Skargi.
    • Msza Święta na rozpoczęcie pieszej pielgrzymki w piątek o 8:00, a po niej wyjście. Przyjdźmy pomodlić się wspólnie z naszymi pątnikami.
  • Zachęcamy do modlitwy adoracyjnej przed wystawionym Najświętszym  Sakramentem w intencji pokoju, w nocy z piątku na sobotę. Rozpoczęcie po Mszy Świętej wieczornej.
  • Chorych i starszych w domach, odwiedzimy z posługa sakramentalną w sobotę od 9:00. Zapisujemy ich w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
  • Zmiana Tajemnic Różańca świętego w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o 14:00.
  • Msza Święta na polanie przy kaplicy św. Mikołaja, która upamiętnia poległych w walce o wolność Ojczyzny,  będzie w przyszłą niedzielę o 14.30. Organizatorzy serdecznie  zapraszają.
  • Wyjazd  pielgrzymki do Szymanowa, Niepokalanowa i Warszawy jutro o 5:30 z Placu Kilińskiego.
  • Polecamy prasę katolicką.  W „Gościu Niedzielnym”  przeczytamy o tym, jak chronić młodzież przed różnymi uzależnieniem od alkoholu i innych substancji i o cudach, które zdarzają się za wstawiennictwem świętych.
  • Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitości Bożych darów w nadchodzącym tygodniu pracy i wakacyjnego odpoczynku.
  • W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Antoni Komórkiewicz. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Mu wieczne spoczywanie.
Dofinansowanie remontu kapliczki na Studzience

w kościółku na Stradomiu: 7:30 | 10:00 | 11:30 (Msza św. trydencka) | 14:15