Ogłoszenia – 16. niedziela zwykła (19.07.2015)

• W naszej parafii gościmy przedstawicieli Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego, którzy pragną przybliżyć nam swoją działalność, prosząc o wsparcie swoich działań na rzecz misji.
  • Dziś nieszpory o g.17:30, a o g.18:30 w Domu Katolickim koncert chóru „Hejnał” z Krakowa. Chór powstał w 1948r. Koncertuje w kraju i za granicą. Polecamy i zapraszamy, wstęp wolny.
  • Z kalendarza liturgicznego:
    • w poniedziałek – wspomnienie bł. Czesława, kapłana
    • w środę – św. Marii Magdaleny
    • w czwartek – święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy
    • w piątek – wspomnienie św. Kingi, dziewicy
    • w sobotę – święto św. Jakuba, apostoła – patrona kościółka na Stradomiu.
      • Uroczysta Msza św. odpustowa z procesją odbędzie się w kościółku św. Jakuba w sobotę o g. 18:00
      • Zapraszamy wszystkich, szczególne korzystających w kościółku z niedzielnej mszy św. jak również osoby, którym patronuje św. Jakub od chwili chrztu, czy też bierzmowania.
    • również w sobotę swojego patrona św. Krzysztofa czczą kierowcy i podróżujący.
      • Po Mszy św. o godz. 18:00 w kościele parafialnym błogosławieństwo pojazdów mechanicznych wokół kościoła.
      • Pojazdy pobłogosławimy również przed kościołkiem po zakończeniu uroczystości odpustowej.
  • W przyszłą niedzielę po mszach św. przyjmowane będą zapisy na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę.
    • We wtorek 4 sierpnia około g.18:30 przybędą do nas pielgrzymi z Mszany Dolnej.
    • Osoby pragnące przenocować pielgrzymów prosimy o wpisanie się na listę dzisiaj w zakrystii, bądź w tygodniu w kiosku KIK-u.
  • Chór parafialny „Laudate Dominum” i chór „Hura” przygotowują wspólne koncerty ku czci Matki Boskiej Myślenickiej. Wszystkich chętnych, którzy nie są członkami chórów zapraszamy do włączenia się w tę inicjatywę. Próby w salce przy ul. Ks. Piotra Skargi 4 w czwartki o g.18:00, a od sierpnia w poniedziałki chóru „Hura”.
  • W przyszłą niedzielę zegar upływającego czasu uświadomi młodzieży całego świata i nam również, że „został już tylko rok” do Światowych Dni Młodzieży. Z tej okazji w dniach od 26 do 31.07 br. w naszej parafii mnóstwo duchowych wydarzeń: min.:
    • koncert uwielbienia,
    • modlitwa i konferencja z ks. bp. Damianem Muskusem,
    • Droga Krzyżowa do Matki Bożej na Studzience,
    • adoracja ze świętymi…
    • Więcej informacji na plakatach i parafialnej stronie internetowej.
  • Wszystkim miłej niedzieli, dobrego tygodnia.