- Nowenna przed świętem Matki Bożej Szkaplerznej od dzisiaj do piątku o 17:30, tylko w środę po Mszy Świętej o 8:00.
- Kalendarz Liturgiczny:
- Poniedziałek: święto św. Benedykta, opata i patrona Europy
- Wtorek: wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika
- Środa: wspomnienie św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta
- Piątek: wspomnienie św. Bonawentury biskupa i doktora Kościoła
- Sobota: wspomnienie NMP z Góry Karmel (Matki Bożej Szkaplerznej)
- Msza Święta o 18:00 w intencji Rodziny Szkaplerznej i Róży Różańcowej MB Szkaplerznej, z możliwością przyjęcia Szkaplerza.
- W środę Nabożeństwo Fatimskie, które poprowadzi ks. Robert Stanuszek, proboszcz z Brzączowic.
- 17:15 spotkanie dla dzieci
- 17.45 Nowenna środowa
- 18:00 Msza Święta z kazaniem
- 19:00 Różaniec z rozważaniami
- 20:00 Msza Święta z kazaniem, a po niej procesja maryjna
- Z intencji mszalnych:
- Poniedziałek: 18:00 w 79. rocznicę rzezi wołyńskiej w Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa na Wołyniu – za pomordowanych Polaków
- Środa: 18.00 w intencjach zbiorowych
- Czwartek: 18:00 za Zmarłych wypominanych, wcześniej o 17.00 wypominki
- Sobota: 18.00 w intencji próśb i podziękowań do MB Pani Myślenickiej.
- Nadal trwa modlitwa adoracyjna w intencji pokoju w nocy z piątku na sobotę przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Rozpoczęcie po Mszy Świętej wieczornej.
- Piesza Pielgrzymka Krakowska do Częstochowy pod hasłem “Posłani w pokoju Chrystusa” odbędzie się w dniach od 5 do 11 sierpnia. Grupa myślenicka wyruszy 5 sierpnia po Mszy Świętej w Sanktuarium Matki Bożej Pani Myślenickiej o 8:00. Zapisy na pielgrzymkę będą się w Domu Katechetycznym przy ul. ks. Piotra Skargi w niedziele 24 i 31 lipca po każdej Mszy świętej oraz od 1 do 4 sierpnia od 18:30 do 19:30.
- Nasza Parafia organizuje pielgrzymkę do sanktuarium MB Jazłowieckiej w Szymanowie, do Niepokalanowa i do Warszawy w dniach 1-2 sierpnia (poniedziałek-wtorek). Koszt 300 złotych w tym autokar, nocleg i wyżywienie. Zapisy od 13 do 20 lipca u ks. Proboszcza. Przy zapisie wpłata 200 zł.
- W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy o Regule św. Benedykta ważnej w czasach niepokoju oraz kolejna płyta z Biblią audio, a na niej kolejne cztery księgi Starego Testamentu.
- Na wakacyjny czas życzymy Bożej opieki, oczu otwartych na piękno otaczającego świata i potrzeby drugiego człowieka.
- W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Śp. Marta Kozioł, Wacław Kaczmarczyk, Krystyna Jaroń. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Im wieczne spoczywanie.