• W ramach Oktawy Bożego Ciała dziś o g. 17.15 Nieszpory  i procesja eucharystyczna, zaś w tygodniu o g.18.00 Msza Święta z Nieszporami i procesją. Zakończenie Oktawy Bożego Ciała wraz z poświęceniem wianków z kwiatów i ziół we czwartek o g.18.00. Po procesji błogosławieństwo dzieci.
  • Dzisiaj w naszym dekanacie jest odpust w parafii św. Brata Alberta na Osiedlu.
    • Środa: wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika
    • Piątek: Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa
      • Zapraszamy na uroczystą Mszę Świętą przy ołtarzu Serca Pana Jezusa połączoną z procesją o g.18.00.
      • W naszym dekanacie jest odpust w Bysinie.
      • Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
    • Sobota:
      • wspomnienie Niepokalanego Serca NM
      • wspomnienie bł. Władysława Bukowińskiego, kapłana
    • Środa:
      • g.18.00  w intencjach zbiorowych
      • g.18.00 o uzdrowienie i uwolnienie
    • Piątek: g.15.00  Msza Święta dla Osób głuchych i  niepełnosprawnych z racji Patronalnego  Święta  Parafialnego  Zespołu Charytatywnego „Betania”
    • Sobota:  g.18.00  w intencji próśb i podziękowań do MB Myślenickiej.
  • Przez trzy miesiące od 14 marca, każdego wieczoru o g.20.30 w kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Pani Myślenickiej, księża, klerycy, siostry zakonne, dziewica konsekrowana, trwali na modlitwie różańcowej  w różnych intencjach, a szczególnie o ustanie epidemii, za chorych, za wszystkie służby, które na różnych frontach  podejmują z nią walkę. W tym modlitewnym czuwaniu, za pośrednictwem transmisji uczestniczyło bardzo wielu z Was, nie tylko z naszej parafii. Była ona i jest  dużym wsparciem i źródłem otuchy, czego dowody dajecie w rozmowach i drogą elektroniczną. Powstała prawdziwa wspólnota modlitwy. Teraz, kiedy stworzyły się już możliwości, chcemy Was wszystkich zaprosić do naszego Sanktuarium w czwartek 18 czerwca na g.20.30, na tę modlitwę, w której uczestniczyliście tylko online. Będzie to okazja do wyrażenia naszego dziękczynienia Bogu, przez Maryję, za Jego opiekę nad nami w tym trudnym czasie.
  • 24 czerwca minie 25 lat pracy duszpasterskiej ks. prałata Karola Jarosza w naszej Parafii – 15 lat na funkcji  proboszcza i 10 lat  jako emeryta. W niedzielę o g. 8.00 będziemy sprawować Mszę Świętą dziękczynną z tej okazji. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  • W przyszłą niedzielę na Mszach Świętych o g.9.30, g.11.00, g.12.30 dzieci z trzech klas przystąpią do I Komunii Świętej. Pozostawmy miejsce w kościele dla ich rodzin, przychodząc na pozostałe Msze Święte. Spowiedź przed tą uroczystością będzie w sobotę od g.10.30 do g.12.00.
  • Msza Święta w rycie trydenckim zostanie odprawiona w niedziele 21 czerwca w kościółku  św. Jakuba o g.11.30.
  • W związku z przywróceniem w naszej diecezji możliwości organizowania przygotowania do małżeństwa w trybie stacjonarnym, od lipca zapraszamy narzeczonych na katechezy do naszego ośrodka i do poradni przy ul. 3 Maja 1a. Szczegóły na stronie internetowej naszej Parafii.
  • Dziękujemy wszystkim, którzy na różne sposoby przyczynili się do tego, by Uroczystość Bożego Ciała przebiegła godnie i pięknie i była świadectwem wiary w obecność Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie pośród nas.
  • Myślenicka orkiestra Polish Art Philharmonic zaprasza na koncert, który będzie transmitowany z naszego kościoła na ich facebooku 21 czerwca o g.19.00. W związku z pandemią koncert będzie zamknięty dla publiczności.
  • Klub Inteligencji Katolickiej oraz Oświatowa Solidarność organizują wyjazd Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę 2 lipca. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej.
  • W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy o Przeistoczeniu i realnej obecności Ciała i Krwi Chrystusa w chlebie i winie oraz o projektantce mody, która została zakonnicą.
  • Życzymy wszystkim udanego tygodnia, bogatego  w  Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej.