• Dzisiaj rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne pod hasłem „Panie przymnóż nam wiary”.  Módlmy się, aby czas głoszenia Słowa Bożego zaowocował w naszych sercach, a światło Ducha Świętego towarzyszyło Rekolekcjoniście.
    • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 17:00.
    • Msze Święte z nauką rekolekcyjną dla dorosłych będą codziennie do środy włącznie o 6:30, 8:00, 16:30, 18:00.
    • Osoby starsze i chore zapraszamy na Mszę Świętą z udzielaniem sakramentu chorych w środę o 15:00.
    • W poniedziałek o 19:15 zapraszamy wszystkich rodziców, a we wtorek o 19:15 młodzież klas 8 i szkół ponadpodstawowych.
    • Nie będzie spowiedzi jednodniowej. Spowiadamy przez cały czas rekolekcji od 6:15 do 9:00 i od 16:00 do 19:00, w środę od 14:30.
    • W środę na Mszach Świętych wesprzemy działalność duszpasterską Księdza rekolekcjonisty.
  • Kancelaria  parafialna będzie  nieczynna we środę po południu.
    • Czwartek: święto Katedry św. Piotra, apostoła
  • Nabożeństwa pasyjne w tym tygodniu:
    • Godzina Miłosierdzia wraz z Drogą Krzyżową: codziennie o 15:00.
    • Droga Krzyżowa w piątek:
      • dla dzieci  o 16:00,
      • dla dorosłych o 17:15,
      • dla młodzieży o 19:00.
  • Osoby głuche zapraszamy w poniedziałek do uczestnictwa w Drodze Krzyżowej o 15:00, a po niej na spotkanie. Pół godz. wcześniej okazja do spowiedzi.
  • Przez trzy najbliższe niedziele Wielkiego Postu,  Telewizja TRWAM będzie o 17:00 transmitować Gorzkie Żale z naszego Sanktuarium, nagrywane przed rokiem. Polecamy zwłaszcza ludziom chorym.
  • Zachęcamy do przekazania 1,5% podatku na działalność charytatywną Parafialnego Zespołu Caritas “BETANIA”. W ubiegłym roku za kwotę otrzymaną z 1,5% zakupiliśmy węgiel dla potrzebujących oraz lekarstwa dla chorych. Nasi wolontariusze, jak co roku, będą pomagać w rozliczeniu zeznania podatkowego w zamian za przekazane 1,5% na Betanię. Dyżury zaczną od 19 lutego, Informacje na plakatach.
  • Grupa Misterium zaprasza na swój najnowszy spektakl „Zmartwychpowstanie”.  Szczegóły dotyczące terminów i rezerwacji na profilu Grupy na Facebooku oraz na plakatach.
  • W „Gościu Niedzielnym” rozpoczyna się wielkopostna szkoła modlitwy, w której nauczycielem jest sam Jezus, a podstawą przypowieści o modlitwie; w pierwszej odsłonie „Ojcze nasz”.  Dla dzieci jest  „Mały Gość”.
  • Życzymy wszystkim tygodnia pełnego światła Ducha Świętego i pokoju serca.
  • W minionym tygodniu odeszli   do wieczności: śp. Iwona Kozak, śp. Stanisław Żelazny, śp. Andrzej Nalepa. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Im wieczne spoczywanie.