W związku z Mszą Świętą Jubileuszu Koronacji Cudownego Obrazu Pani Myślenickiej, która odbędzie się 24 sierpnia 2019 roku o godzinie 11:00 na Rynku w Myślenicach, przekazujemy kilka informacji porządkowych dla księży, mediów oraz wszystkich przybywających na uroczystość.

Plan uroczystości:

10:00 Rozpoczęcie czuwania modlitewnego na Rynku

10:30 Prezentacja okolicznościowej kartki Poczty Polskiej

11:00 Rozpoczęcie Mszy Świętej; przewodniczy abp Salvatore Pennacchio, nuncjusz apostolski w Polsce; kazanie wygłosi abp Marek Jędraszewski
Po Mszy Św. poświęcenie figury św. Józefa przez kard. Stanisława Dziwisza (przy sanktuarium)

Zakrystia dla księży znajduje się w budynku Urzędu Stanu Cywilnego – patrząc na ołtarz po lewej stronie. Księży po ucałowaniu ołtarza prosimy o zajmowanie miejsc na podeście. Parking dla księży – przy Muzeum Niepodległości (ul. Traugutta).

Zaproszonych gości zapraszamy do sektora znajdującego się przed sceną, wejście od strony Urzędu Miasta.

Osoby niepełnosprawne i matki z dziećmi prosimy o wchodzenie do drugiego sektora prosimy.

Punkt dla mediów znajduje się w kamienicy Obońskich (Rynek 27), po prawej stronie patrząc na ołtarz. Tam odebrać można identyfikatory dla dziennikarzy i fotografów.

Punkty medyczne znajdują się w połowie rynku, po obu stronach – namiot służb medycznych oraz karetka przy Urzędzie Miasta.
W namiotach znajdujących się na Rynku można zaopatrzyć się w pamiątki Jubileuszowe oraz okoliczności kartkę Poczty Polskiej.

Punkt informacyjny znajduje się w domku przy kościele.
Zachęcamy do odwiedzenia  sanktuarium i modlitwy przed wizerunkiem Matki Bożej Myślenickiej, korzystając z możliwości spowiedzi oraz uzyskania odpustu zupełnego.

Ogłoszenia komunikacyjne
Procesja uda się ulicą Piotra Skargi, dlatego dojście do sanktuarium możliwe jest ulicą Kilińskiego oraz ulicą Królowej Jadwigi. Wyjście z rynku od strony ołtarza możliwe jest ulicą Reja oraz ulicą Bema. Na ulicy Kościuszki ruch samochodów jest zamknięty, dlatego można swobodnie poruszać się po niej pieszo.
Dla pielgrzymów przygotowany jest posiłek przy ul. Królowej Jadwigi i ul. Kościuszki – zapraszają Koła Gospodyń Miasta i Gminy Myślenice oraz OSP Górne Przedmieście. Posiłek dla wolontariuszy został przygotowany w ogrodzie plebańskim. Zaproszonych gości prosimy o przejście do restauracji „Stek” za Urzędem Miasta.
Prosimy o zachowanie zasad bezpieczeństwa i stosowanie się do poleceń służb porządkowych, które będą obecne przy węzłach komunikacyjnych, usprawniając bezpieczne przejście.

Więcej informacji: http://myslenice.pl/informacja-o-utrudnieniach-i-dostepnych-parkingach-na-jubileuszowa-msze-swieta,news-1350?fbclid=IwAR1Qhpby_moP53IDS6k4322bHcxK_2MLSFtqz3207UYdNIAaPNULQ7epPLs