Drodzy Parafianie,
w niedzielę 25.02.2024r., będziecie mieli możliwość zrobić coś dobrego i pomóc chorującemu na ostrą białaczkę szpikową Piotrowi oraz innym Pacjentom.
Piotr ma 44 lata i mieszka z żoną i trójką dzieci w Krakowie. Na co dzień pracuje w jednym z Krakowskich szpitali, gdzie rozwija swoją pasję do medycyny i wypełnia obowiązki chirurga dziecięcego. Jego role odwróciły się i z lekarza stał się pacjentem. W styczniu Piotr usłyszał diagnozę – ostra białaczka szpikowa. Aktualnie – przebywa w szpitalu, od prawie 2 miesięcy w izolacji i czeka, aż będzie mógł wrócić do swojej rodziny i dawnego życia. Aby do tego doszło potrzebuje Dawcy – kogoś, kto podzieli się cząstką siebie i da mu szansę na dalsze życie. Punkt rejestracyjny będą mieścić się:
W Domu Parafialnym przy ul. ks. Piotra Skargi po każdej Mszy Świętej będzie można podejść i zarejestrować się jako potencjalny dawca.
Zapraszamy do rejestracji każdą osobę w przedziale wiekowym 18 – 55 lat, która chciałaby zostać potencjalnym Dawcą szpiku. Rejestracja jest bezpłatna, zajmuje około 10 minut i jest bardzo prosta – wystarczy odpowiedzieć na kilka pytań, wypełnić formularz rejestracyjny oraz pobrać wymaz z wewnętrznej strony policzka na trzy pałeczki. W rejestracji pomogą Wolontariusze.

Szczegóły rejestracji opisane są poniższej ulotce. Zachęcamy do zapoznania się.