Dzień Świętości Życia obchodzimy 25 marca – w Uroczystość Zwiastowania NMP.  Jego celem jest budzenie wrażliwości na sens i wartość ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci oraz zwrócenie uwagi na potrzebę szczególnej troski o nie.

W tym dniu możemy wejść w szeregi osób broniących życia poprzez  Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, czyli zobowiązanie się do 9-cio miesięcznej modlitwy i ofiary  w intencji dziecka nienarodzonego, którego życie jest zagrożone oraz jego rodziców.

Można to będzie uczynić na Mszy Świętej o g. 9:00, g.18:00 oraz indywidualnie i  za pomocą mediów społecznościowych. Wypełnione deklaracje o jego  podjęciu  proszę składać  do  skarbony na kracie kaplicy Matki Bożej. W tym dniu ofiary na tacę przeznaczymy na Fundusz Obrony Życia.

Zachęcamy do posłuchania słów ks. dra Pawła Gałuszki, dyrektora Wydziału Rodzin naszej archidiecezji: