• Pod hasłem ”Ubogich zawsze macie u siebie” obchodzimy dzisiaj w Kościele ustanowiony przez Ojca Świętego Franciszka 5. Światowy Dzień Ubogich. Dziękujemy wszystkim Wolontariuszom dorosłym i młodzieży działającym w ramach Parafialnego Zespołu Caritas „Betania”, którzy przez cały rok z ogromnym zaangażowaniem świadczą pomoc potrzebującym; oraz tym, którzy dbają o to, by nie zabrakło środków koniecznych do wspierania ubogich. Po Mszach Świętych można złożyć ofiarę do puszek na ten cel.
  • Przeżywamy także Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym  – „Solidarni z Libanem”.
  • Zapraszamy do modlitwy za Zmarłych podczas Różańca z wypominkami w środę i w sobotę o 17:15, a w pozostałe dni  tygodnia o 17:30.
    • Środa: wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy
    • Czwartek: wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy
    • Piątek: wspomnienie bł. Salomei, zakonnicy
    • Sobota: wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, kapłana
    • Niedziela: Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata
    • Wtorek: 18:00 za członków Apostolstwa Chorych – intencja od „Betanii”
    • Środa:
      • 18:00 w intencjach zbiorowych
      • 18:00 o uzdrowienie i uwolnienie
    • Sobota:
      • 18:00 w intencji próśb i podziękowań do MB Myślenickiej
      • 19:30 Msza Święta Wspólnoty „Nazaret”
    • Niedziela: 8:00 w intencji trwałości i świętości  małżeństw oraz Boże błogosławieństwo w rodzinach. Po Mszy Świętej modlitwy do Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.
  • Katechetów zapraszamy na spotkanie w poniedziałek 22 listopada o 19:00.
  • Na zakończenie  Mszy Świętej  poświęcamy opłatki na stół wigilijny, które do naszych domów i mieszkań,  będą roznosić kościelny Pan Bogusław i organista Pan Jacek. Ofiary złożone przy tej okazji są częścią wynagrodzenia za ich posługę w naszym Sanktuarium. Prosimy o ich życzliwe przyjęcie.
  • W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy historię wizerunku Matki Bożej Ostrobramskiej i nietypowego wileńskiego sanktuarium i znajdziemy dodatek o nowym polskim błogosławionym ks. Janie Machu. Parafialny kalendarz na przyszły rok z fotografiami z naszego Sanktuarium można nabyć dzisiaj w sklepiku na placu kościelnym.
  • Życzymy wszystkim dobrego tygodnia, bogatego w Bożą łaskę.
  • W minionym tygodniu odeszli  do wieczności z naszej parafii: śp. Rozalia Kaczor, śp. Jan Lech, śp. Maria Pękala, śp. Janina Malina, śp. Stanisław Żądło, śp. Henryka Kęsek, śp. Halina Maksoń – Dybizbańska. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Im  wieczne spoczywanie.
  • Ogłoszenie niekościelne:
    • Spotkanie z Komisarzem Jackiem Wroną wraz z małżonką Joanną i córką Glorią Marią – cudownie uzdrowioną za wstawiennictwem św. Jana Pawła II – będzie w środę o 19:00 w Domu Katolickim przy ul. 3 Maja. Zapraszają organizatorzy – Klub Gazety Polskiej.