Ogłoszenia – 34. niedziela zwykła (21.11.2021) – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

• Różaniec z wypominkami w środę i w sobotę o 17:15, a dzisiaj i w pozostałe dni tygodnia o 17:30.
    • Poniedziałek: wspomnienie św. Cecylii, patronki śpiewu i muzyki kościelnej, obejmijmy modlitwą tych, którzy służą Bogu dbając o piękno muzyki i śpiewu w liturgii
    • Środa: wspomnienie św. męczenników Andrzeja Dung-lac, kapłana i Towarzyszy
    • Czwartek: wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy
    • Niedziela: rozpoczynamy Adwent.
  • Nasz parafialny Chór Laudate Dominum, Scholę dziecięcą i młodzieżową zapraszamy na Mszę Świętą w ich intencji w czwartek o 18:00.
  • Spotkanie Katechetów jutro o 19:00.
  • W następną niedzielę rozpoczniemy cykl comiesięcznych katechez, w formie nagrań 10 minut przed Mszą Świętą, podczas których Ksiądz Paweł i nasz rodak Ksiądz Marcin przybliżą nam temat roku liturgicznego i sakramentów.
  • Śledząc to wszystko, co dzieje się na naszej granicy i towarzyszące temu wydarzenia, pamiętajmy o sile modlitwy, i to za wszystkich: za pracowników Caritas i mieszkańców terenów przygranicznych, za wojsko i funkcjonariuszy innych służb oraz za migrantów. Módlmy się też o światło Ducha Świętego dla rządzących. W tych intencjach będziemy odprawiać Nowennę do św. Andrzeja Boboli, jednego z głównych patronów Polski, od 22 do 30 listopada po Mszy Świętej o 8:00 – zapraszamy do modlitwy.
  • Dzisiaj po Mszach Świętych, odpowiadając na apel Przewodniczącego Episkopatu Polski, można złożyć ofiarę do puszki lub w sklepiku na placu kościelnym, na rzecz długofalowej pomocy dla osób, które pozostają w ośrodkach dla uchodźców w Polsce i innych krajach.
  • W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy o obecnym kryzysie na naszej granicy oraz znajdziemy płytę z filmem opowiadającym o beatyfikowanym dzisiaj w Katowicach ks. Janie Masze. Na stronie internetowej naszej parafii jest zamieszczony ważny komunikat z zebrania plenarnego polskich biskupów w Częstochowie.
  • Zachęcamy do nabycia parafialnego kalendarza na przyszły rok z fotografiami z naszego Sanktuarium w sklepiku na placu kościelnym.
  • Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i owocnego przeżycia całego tygodnia.
  • W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej parafii: śp. Irena Kasprzycka, śp. Tadeusz Oprzędek, śp. Kazimierz Tondera, śp. Jan Woźniczka. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Im wieczne spoczywanie.

Dofinansowanie remontu kapliczki na Studzience

w kościółku na Stradomiu: 7:30 | 10:00 | 11:30 (Msza św. trydencka) | 14:15