• Nabożeństwo majowe o 17:30.
  • Dzisiaj również  o 15:00 przy kapliczce pod dawnym domem Marcina Grabyszy zostanie odśpiewana tradycyjna Majówka – zapraszamy.
  • Nasz Parafianin diakon Dawid Werner przyjął wczoraj  święcenia kapłańskie. Dzisiaj o 11:00 odprawi Mszę Świętą Prymicyjną. Prosimy o modlitwę w Jego intencji.
  • Dzisiaj kończy się czas spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej.
    • Poniedziałek: Święto Nawiedzenia NMP
      • Zakończenie nabożeństw majowych z procesją po Mszy Świętej o 18:00.
    • Wtorek: wspomnienie św. Justyna, męczennika
      • W tym dniu rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Będą one przed Mszą Świętą wieczorną o 17:45 a w niedzielę o 17:30.
    • Czwartek: Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa  /Boże Ciało/
      • Msze Święte będą w porządku niedzielnym, nie będzie Mszy Świętej o 11:00. W kościółku Msze Święte o 7:30 i  14:15.
      • Po Mszy  Świętej o 9:30, sprawowanej przy ołtarzu polowym, będzie procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy, tradycyjną trasą wokół myślenickiego Rynku. Prosimy Rodzinę Państwa Jarząbków wraz z sąsiadami, Kongregację Kupiecką Oddział Myślenice, a także Solidarność o przygotowanie ołtarzy. Do udziału w procesji zapraszamy wszystkich parafian: dzieci do sypania kwiatów, dzieci pierwszokomunijne, osoby do niesienia feretronów, chorągwi i  baldachimu, orkiestrę, Ochotnicze Straże Pożarne oraz tych wszystkich, którzy pragną uczcić  Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Uczestnicząc z wiarą w procesji Eucharystycznej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Zachęcamy więc  do skorzystania ze spowiedzi.
      • W czasie uroczystości obowiązują przepisy epidemiczne: zasłaniajmy usta i nos i zachowujemy odpowiedni dystans między osobami.
      • Po procesji około  11:30 zostanie odprawiona Msza Święta w kościele.
      • O 17:30 Nieszpory o Najświętszym Sakramencie i procesja wokół kościoła.
      • W oktawie Bożego Ciała zapraszamy na Mszę Świętą o Najświętszym Sakramencie i procesję wokół kościoła: w tygodniu o 18:00, a w niedzielę o 17:30.
    • I piątek m.: wspomnienie bł. Michała Giedroycia, zakonnika
    • I sobota m.:      wspomnienie bł. Małgorzaty Łucji Szewczyk, dziewicy
    • Środa:
      • 8:00  w intencji trwałości i świętości małżeństw oraz o Boże błogosławieństwo w rodzinach. Po Mszy Świętej modlitwy.
      • 18:00 w intencji ks. Mariusza Słoniny w 20 rocz. święceń kapłańskich
    • Piątek: 16:00 w intencji dzieci z klas czwartych, ich rodzin i nauczycieli
    • Sobota: 8:00 Msza Święta wynagradzająca za grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu NMP. Po niej nabożeństwo.
  • Zapraszamy na modlitwę uwielbienia prowadzona przez Wspólnotę „Nazaret” w środę o 19:30.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Spowiadamy codziennie od  6:30 do  8:30 oraz od 17:00, w środę przed Bożym Ciałem od 15:00 i w  piątek od 15:00.
  • Podczas ostatniego przed wakacjami Młodego Piątku, ks. Michał Korbel, diecezjalny koordynator wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży do Lizbony, wraz z wolontariuszami, opowie o duchowym wymiarze ŚDM oraz o tym, jak już rozpocząć przygotowania do wyjazdu i dlaczego warto to zrobić. O 19:00 konferencja, po niej adoracja i Msza święta. Zapraszamy!
  • Młodzież klas 8 przyjmie sakrament bierzmowania w sobotę 5 czerwca z rąk ks. biskupa Roberta Chrząszcza w dwóch grupach, na Mszy Świętej o 10:00 i o 11:30. Spowiedź dla nich będzie w piątek od 9:00 do 10:00.
  • Chorych w domach odwiedzimy z posługą sakramentalną wyjątkowo w pierwszy piątek od 10:00. Zapisujemy ich w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
  • Zmiana Tajemnic Różańca w przyszłą niedzielę  po Mszy Świętej o 14:00.
  • Nasza parafia organizuje dwudniową pielgrzymkę do sanktuariów Matki Bożej w  Częstochowie, Licheniu i Gidlach oraz do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu 18 i 19 czerwca /piątek i sobota/. Koszt wyjazdu – 210 zł. Przy zapisie płacimy 100 zł. Zapisy u ks. Proboszcza do przyszłej niedzieli.
  • Można jeszcze dzisiaj wspomóc swoim głosem młodzież z naszej Oazy i Grupę Misterium w staraniach o środki finansowe z projektu w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Głos można oddać w okolicach ołtarza polowego po każdej Mszy Świętej.
  • W „Gościu Niedzielnym” znajdziemy dodatek zawierający medytacje i modlitwy oparte na wszystkich wezwaniach z Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W przyszła niedzielę będzie przy naszym kościele kiermasz książki religijnej.
  • Niech ten eucharystyczny tydzień, który przed nami,  otworzył nas jeszcze bardziej na Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie, a dzieciom w ich święto da wiele prawdziwej radości.
  • W minionym tygodniu  odszedł  do wieczności śp. Jan Święch. Dobry Jezu a nasz Panie daj Mu  wieczne spoczywanie.