• Dzisiaj rozpoczynamy 13. Tydzień Biblijny, którego motywem przewodnim są słowa: „Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie” (J 6,35). Jego celem jest ponowne odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i w naszym osobistym życiu. Towarzyszyć mu będzie IV Narodowe Czytanie Pisma Świętego, do którego  została wybrana Ewangelia według św. Marka. W ciągu tygodnia, 20 minut przed wieczorną Mszą Świętą lub nabożeństwem, będziemy wsłuchiwać się w teksty Ewangelii  wg św. Marka. Nieszpory o 17:30.
    • Piątek: Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski
    • Sobota: wspomnienie św. Jerzego, męczennika
  • W przyszłą niedzielę Światowy Dzień Modlitw o Powołania do Służby w Kościele.
    • Środa:
      • 18:00 w intencjach zbiorowych
      • 18:00 o uzdrowienie i uwolnienie; po Mszy Świętej nabożeństwo
    • Sobota: 18:00 w intencji próśb i podziękowań do MB Myślenickiej
  • W przyszłą niedzielę o 17:00 zostanie odprawione nabożeństwo „Droga Światła”, którego  celem jest przeżycie i podkreślenie znaczenia czasu wielkanocnego w Kościele.
  • Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej zapraszamy na spotkanie w Domu Parafialnym przy ul. 3 Maja o 19:00 w dwóch grupach: w środę grupa pierwsza, a w czwartek grupa druga.
  • W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy o projekcie rehabilitacji osób po COVID-19 oraz wywiad z dyrektorem Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie z okazji Tygodnia Biblijnego.
  • Parafialny Zespół Caritas „Betania” dziękuje wszystkim ofiarodawcom, którzy złożyli żywność do koszyków w kościele. Zebraliśmy 936 kg żywności, z której zrobiliśmy 150 paczek na Święta wielkanocne dla rodzin i osób samotnych. Dzieci w skarbonkach na jałmużnę wielkopostną zebrały kwotę 1.280,00 . Pieniądze te będą przeznaczone na sierpniowy obóz dla osób niepełnosprawnych.
  • Jeszcze do 30 kwietnia w budynku Betanii można skorzystać z pomocy wolontariuszy w rozliczeniu PITów.
  • Zarząd Koła Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Myślenicach oraz Dyrektor Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego na Zarabiu  wraz z rodzicami dzieci niepełnosprawnych zwracają się z  prośbą o wsparcie budowy placu zabaw, na którym  dzieci będą miały szansę uczyć się oraz rehabilitować na miarę swoich możliwości. Zbiórka do puszek na ten cel w przyszłą niedzielę po Mszach Świętych.
  • Życzymy wszystkim trwania w radości płynącej ze Zmartwychwstania  Chrystusa.
  • W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Krzysztof Chmiel, śp. Piotr Furmanek, śp. Józef Bicz. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Im wieczne spoczywanie.