• Nieszpory o g.17.30.
    • Wtorek: Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej)
      • Msze Święte w kościele:  o g. 6.30, g. 8.00, g. 9.00, g.16.30,  g.18.00;
      • w kościółku św. Jakuba:  o g.14.15.
      • Na każdej Mszy Świętej poświęcenie świec – gromnic.
      • W tym dni przypada XV Dzień Życia Konsekrowanego – składka przeznaczona jest  na zakony kontemplacyjne.
      • Możliwość przyjęcia Szkaplerza Świętego będzie po Mszy Świętej o g. 9.00 i g.16.30. Ulotki informujące o tym czym jest szkaplerz są na stolikach w przedsionkach kościoła.
    • Środa: wspomnienie  św. Błażeja, patrona w chorobach gardła.
      • Poświecenie jabłek i  błogosławieństwo świecami św. Błażeja po Mszy Świętej o g.  8.00 i g.18.00.
    • I piątek miesiąca: wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy.
      • Poświęcenie chleba i wody na Mszach Świętych.
    • I sobota miesiąca: wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy
    • Środa:
      • g.  8.00 w intencji trwałości i świętości małżeństw  oraz o bł. Boże w rodzinach. Po Mszy Świętej modlitwy w tej intencji
      • g.18.00 w intencjach zbiorowych
    • Czwartek:  g.18.00 o bł. Boże dla dobroczyńców i wolontariuszy Parafialnego Zespołu Caritas „Betania”
    • Piątek: g.16.00 w intencji dzieci z klas 4, rodziców i nauczycieli
    • Sobota:
      • g. 8.00 wynagradzająca Bogu za grzechy świata przeciwko Niepokalanemu Sercu NMP
      • g.18.00 w intencji próśb i podziękowań do MB Myślenickiej
  • Zapraszamy na modlitwę uwielbienia prowadzoną przez Wspólnotę „Nazaret” we środę o g.19.30.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy  piątek miesiąca. Spowiadamy codziennie od g. 6.30 i w czasie Mszy Świętych oraz od g.17.00, a w czwartek i w piątek od g.15.00 do g.18.00. Na piątkową spowiedź szczególnie zapraszamy dzieci. Msza św. dla dzieci w pierwszy piątek o g.16.00.
  • Podczas kolejnego Młodego Piątku będziemy gościć ks. Jacka Bernacika – pomocnika moderatora diecezjalnego Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Krakowskiej.
    • W konferencji odpowie na zadane mu przez młodych pytanie “Po co mieć wierzących znajomych?”, ukazując rolę wspólnoty i przyjaźni w życiu. Plan jak co miesiąc: g.19.00 konferencja, g.19.30 adoracja i możliwość spowiedzi,  g.20:00 Eucharystia.
  • Chorych w domach odwiedzimy z posługą sakramentalną w sobotę od g. 9.00. Zapisujemy ich w zakrystii lub w kancelarii parafialnej
  • Nasza parafia organizuje konkurs pod hasłem „ŚWIĘTY  JÓZEFIE – Opiekunie Kościoła Świętego,  módl się za nami.” Przeznaczony jest dla dzieci klas I – IV oraz 0 i przedszkola.  Praca ma być przestrzenna. Trzeba przedstawić stojącą postać św. Józefa (nie rysunek). Może być wykonana np. z drewna, plasteliny, modeliny, masy solnej lub innego materiału stałego. Mogą być wykorzystane tkaniny, papier, plastik…  Gotowe prace – podpisane (imię, nazwisko, klasa, szkoła)  przynosimy do kościoła do 12 marca i składamy na stopniach ołtarza w kaplicy Pana Jezusa. Ogłoszenie wyników, rozdanie dyplomów i nagród 19 marca po Drodze Krzyżowej dla dzieci. Zachęcamy rodziców do pomocy.
  • Zakończyliśmy spotkania kolędowe w naszej parafii. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przychodzili na Mszę Świętą o g.17.00, by pomodlić się o błogosławieństwo dla rodziny. Bóg zapłać za  złożone ofiary. Część z nich przeznaczona jest na Diecezjalny Fundusz Bratniej Pomocy Kapłańskiej, na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie, na pomoc misjonarzom, oraz na działalność naszej  diecezji.  Obejmujemy Was wszystkich naszą wdzięczną modlitwą.
  • Bóg zapłać za ofiary złożone na pomoc Chorwacji po trzęsieniu ziemi – ofiarowaliście 13.104,00 zł., 11 euro.
  • W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy o tym, dlaczego tysiące kobiet i mężczyzn  zamykają się i modlą się  za kratami  klasztorów klauzurowych, oraz o świętych, którzy udowodnili, że młodzież da się wychować.
  • Informacja o spotkaniach dla dziewcząt organizowanych przez Siostry Felicjanki jest w gablotce i na str. internetowej i Facebooku Sióstr.
  • Życzymy wszystkim dobrego tygodnia, obfitującego w  Boże błogosławieństwo i opieki Matki Najświętszej.
  • W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej parafii śp. Maria Piwowarczyk, śp. Józef Kubiczek, śp. Robert Bylica, śp. Mieczysław Klakla. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Im wieczne spoczywanie.