• Dzisiejszą niedzielę  przeżywamy  jako Niedzielę Słowa Bożego. Papież Franciszek wskazując na ścisłe powiązanie Biblii z wiarą, Eucharystią i sakramentami zachęca nas do jeszcze większego otwarcia na nią.
  • Nieszpory o g.17.30.
  • W 150 rocznicę ogłoszenia św. Józefa, męża Maryi patronem Kościoła Katolickiego przez bł. Piusa IX, 8 grudnia 2020 r. papież Franciszek  Listem apostolskim „Patris corde – Z ojcowskim sercem”, ogłosił specjalny „Rok” poświęcony Opiekunowi Jezusa. Publikacji Listu  towarzyszy Dekret Penitencjarii Apostolskiej łączący „Rok św. Józefa” z darem specjalnych odpustów. Szczególne wskazania dotyczą dni tradycyjnie poświęconych pamięci Oblubieńca Maryi, takich jak 19 marca i 1 maja, oraz osób chorych i starszych “w aktualnym kontekście zagrożenia zdrowia”. Jeszcze głębszą cześć dla św. Józefa wyrazimy w naszej Parafii sprawując Mszę Świętą wraz z modlitwami,  przy Jego ołtarzu w każdą środę o g. 8.00.
  • Od tego tygodnia, w naszym Sanktuarium Msza Święta przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Pani Myślenickiej, będzie sprawowana w tygodniu o g.7.00 i o g.18.00 /z homilą/.
    • Poniedziałek: Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła
    • Wtorek: wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa
    • Czwartek: wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła
    • Środa:
      • g.  6.30  śp. ks. prałat Stefan Kubień – w 2. rocznicę śmierci
      • g.18.00  w intencjach zbiorowych
      • g.18.00 o beatyfikację ks. Franciszka Blachnickiego – z udziałem Oazy, Oazy Dzieci Bożych i Rodzin z Domowego Kościoła
      • g.18.00  o uzdrowienie i uwolnienie – po Mszy Świętej nabożeństwo.
    • Sobota: g.18.00 w intencji podziękowań i próśb do MB Pani Myślenickiej.
  • W tym tygodniu zapraszamy na Mszę Świętą o g.17.00  w ramach spotkań kolędowych następujące rejony parafii:
    • Poniedziałek: Oś. 1000-lecia, bl. 10, 11, 12, 13,
    • Wtorek: Oś. 1000-lecia, bl. 14, 15, 16, 17, 18,
    • Środa: ul. Tarnówka, ul. R. Traugutta, ul. Fijałkowskiego, ul. Jordana
    • Czwartek: ul. 3 Maja, ul. Pardyaka, ul. Jana Dunin – Brzezińskiego, ul. Średniawskiego
    • Piątek: ul. Łokietka, ul. Tetmajera, ul. Orzeszkowej, ul. Orzeszkowej, ul. Asnyka, ul. Rykały, ul. Partyzantów, ul. Piastów
    • Sobota: ul. Berka Joselewicza, ul. Spytka Jordana, ul. Gen. Maczka, ul. Gałczyńskiego, ul. Bema
  • Polecamy  „Gościa Niedzielnego” – przeczytamy w nim o tym, jak dzieci i młodzież przeżywają zdalne nauczanie i jakie mogą być jego efekty w przyszłości.
  • Dzisiaj po Mszach Świętych trwa zbiórka do puszek na pomoc Chorwacji po trzęsieniu ziemi.
  • Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej na cały tydzień.
  • W minionym tygodniu odeszli  do wieczności z naszej parafii: śp. Józefa Skóra, śp. Andrzej Stażyński. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Im wieczne spoczywanie.