• Nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa dzisiaj o g.17.30, a w tygodniu po Mszy Świętej o g.18.00.
  • W archidiecezji krakowskiej kończy się dzisiaj okres spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej.
  • Zmiana Tajemnic Różańca Świętego dzisiaj po Mszy Świętej o g.14.00.
    • Poniedziałek: wspomnienie św. Jadwigi, królowej
    • Czwartek: Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa Boże Ciało
      • Msze Święte będą w porządku niedzielnym, nie będzie Mszy Świętej o g.11.00. W kościółku Msze Święte o g. 7.30 i g.14.15.
      • Po Mszy  Świętej o g. 9.30, sprawowanej przy ołtarzu polowym, będzie procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy. Ze względu na remont Rynku przejdzie ona inną trasą: ul. Królowej Jadwigi, następnie skręci w ul. Kniaziewicza, później w ul. Dąbrowskiego, na rondzie w ul. Jana III Sobieskiego w stronę Rynku, przez Rynek wejdzie w ul. ks. Piotra Skargi, by  wrócić na plac kościelny.
      • Serdecznie prosimy o przygotowanie ołtarzy wedle zaproponowanego porządku. Do udziału w procesji zapraszamy: dzieci do sypania kwiatów, dzieci pierwszokomunijne, młodzież i dorosłych, osoby do niesienia feretronów, chorągwi i  baldachimu, Ochotnicze Straże Pożarne oraz tych wszystkich, którzy pragną uczcić  Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Uczestnicząc z wiarą w procesji Eucharystycznej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Zachęcamy nadal  do skorzystania z sakramentu pokuty. W czasie uroczystości obowiązują przepisy epidemiczne: w kościele zasłaniajmy usta i nos, a na zewnątrz zachowujemy odpowiedni dystans między osobami.
      • Po procesji około  g.11.30 zostanie odprawiona Msza Święta w kościele. O g.17.15 Nieszpory o Najświętszym Sakramencie i procesja wokół kościoła.
      • W oktawie Bożego Ciała zapraszamy na Mszę Świętą o Najświętszym Sakramencie i procesję wokół kościoła: w tygodniu o g.18.00, a w niedzielę o g. 17.30.
    • Piątek: wspomnienie bł. Piotra Dańkowskiego, kapłana i męczennika oraz towarzyszy
    • Sobota: wspomnienie św. Antoniego z Padwy, kapłana i dra Kościoła
  • Zapraszamy na kolejną katechezę ks. prof. Michała Pieli pt.  “Świadek Chrystusa dzieli się faktem odnalezienia Mesjasza – Andrzej  Apostoł”  w  środę, 10 czerwca o godz. 18.45 w  kościele.
  • W sobotę kolejne Nabożeństwo Fatimskie.
    • Tym razem rozpocznie się ono o  g.17.00 spotkaniem dla dzieci w kaplicy Matki Bożej na temat “Co zrobić, gdy smutków tysiące?” prowadzonym przez ks. Łukasza Piórkowskiego, znanego z telewizyjnego katolickiego programy dla dzieci „Ziarno”,  razem z animatorami naszej Oazy Dzieci Bożych. Zapraszamy dzieci, a te które nie będą mogły przyjść do kościoła, zachęcamy do obejrzenia transmisji na żywo.
    • O g.18.00 Msza Święta z kazaniem,
    • O g.19.00 Różaniec z rozważaniami,
    • O g.20.00 Msza Święta z kazaniem, a po nie procesja maryjna. Całość będzie transmitowana.
  • Osoby przygotowujące się do zawarcia małżeństwa informujemy, że od lipca będą organizowane katechezy dla narzeczonych w trybie stacjonarnym w drugie i trzecie soboty miesiąca, przy jednoczesnym zachowaniu wszelkich norm wynikających z ograniczeń wprowadzonych przez władze państwowe w związku ze stanem epidemii.
  • Msza Święta w rycie trydenckim zostanie odprawiona w niedziele 14 czerwca w kościółku  św. Jakuba o g.11.00.
  • Składka w przyszłą niedzielę przeznaczona na cele inwestycyjne naszej  parafii. Za prace przy murach okalających plac kościelny pozostało nam do wypłacenia 15 tys. zł.
  • W „Gościu Niedzielnym” poznamy tegorocznych księży neoprezbiterów wyświęconych dla naszej diecezji oraz przeczytamy rozmowę z ks. abpem Stanisławem Gądeckim.
  • Niech ten eucharystyczny tydzień, który przed nami,  otworzył nas jeszcze bardziej na Chrystusa obecnego pośród nas w Najświętszym Sakramencie.
  • W minionym tygodniu  odeszli  do wieczności śp. Stanisław Kmiecik,  śp. Włodzimierz  Kupczak, śp. Anna Żelazna. Dobry Jezu a nasz Panie daj Im  wieczne spoczywanie.