NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO –  12.04.2020r.

„Prawica Pańska wzniesiona wysoko,

prawica Pańska moc okazała.

Nie umrę, ale żyć będę

i  głosić dzieła Pana”

/Ps.118/

Idąc za słowami psalmu z dzisiejszej liturgii życzymy Wam wszystkim:

Niezachwianej wiary w Moc Chrystusa Zmartwychwstałego,

ufności, że zachowa nas w pełnym zdrowiu,

byśmy dalej mogli głosić Jego Miłość i Miłosierdzie.

Mocy, która pomoże nam przezwyciężyć wszystkie obecne trudności

i obdarzać innych miłością i życzliwą troską.

Szczególne słowa bliskości i życzeń kierujemy do  ludzi chorych i starszych, całej ofiarnej Służby Zdrowia, wszystkich Urzędów i Służb, które dbają o nasze zdrowie i bezpieczeństwo oraz  do tych, którzy te Święta spędzają z dala od swoich bliskich.

Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego,
  Wasi Duszpasterze

1.Uroczyste Nieszpory wielkanocne, bez udziału wiernych, kończące Święte Triduum Paschalne dziś o g.17.30. Piętnaście minut wcześniej Nowenna do Bożego Miłosierdzia. /transmisja/

2. Jutro drugi dzień Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Porządek Mszy świętych taki jak w  niedzielę /wszystkie Msze Święte transmitowane/

3. Wyrazy wdzięczności kierujemy do wszystkich, dzięki którym w tym niełatwym czasie, mogliśmy pięknie przeżyć Triduum Paschalne, do dbających o wystrój kościoła i jego obejście, Grobu Pańskiego i Ciemnicy oraz o piękno liturgii. Rodzinie Ostrowskich  Bóg zapłać za kwiaty ofiarowane do naszego kościoła. Wdzięcznością obejmujemy wszystkich,  dzięki którym możemy transmitować uroczystości z naszej świątyni, przygotowujących  materiały do transmisji,  Zespół Caritas „Betania” za codzienną  troskę o potrzebujących w czasie epidemii, i o to, aby i oni mogli te Święta przeżywać godnie.

„Zmartwychwstał Pan prawdziwie Alleluja!” –

świętujmy Jego zwycięstwo radośnie w naszych domach.