• Powiedział Pan Jezus do Siostry Faustyny w prywatnym objawieniu: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia. Pragnę, aby święto Miłosierdzia było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. Która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski”. Korzystajmy więc obficie ze źródeł Bożego Miłosierdzia. O g.15:00 zapraszamy na nabożeństwo uczczenia Obrazu Jezusa Miłosiernego i na zawierzenie świata Bożemu Miłosierdziu.
  • Nieszpory niedzielne o g.17.30.
    • Poniedziałek:
      • święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła,
        patronki Europy
      • Jest to dzień męczeństwa duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej.
      • Rozpoczyna się nowenna przed Uroczystością św. Stanisława, biskupa i męczennika.
    • Wtorek:
      • Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego
        patrona Polski – przeniesiona z 23 kwietnia
    • Środa:
      • wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika
      • W tym dniu rozpoczynamy miesiąc maj, który poświęcony jest Matce Najświętszej. Nabożeństwa Majowe w kościele codziennie o g.17:30.
        Pierwsze Nabożeństwo Majowe połączone z procesją wokół kościoła we wtorek o g.17:30. Do sypania kwiatków, a także dzwonienia w czasie procesji zapraszamy dzieci. Zachęcamy gorąco do śpiewania Litanii Loretańskiej i pieśni maryjnych również przy kapliczkach i w domach rodzinnych. Zadbajmy o piękny wystrój kapliczek i krzyży.
    • Czwartek:
      • wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła
    • Piątek:
      • Uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski
      • Msze Święte będą w porządku niedzielnym.
      • Msza Święta o g. 9:30 zostanie odprawiona na Rynku myślenickim w intencji Ojczyzny, Narodu i naszego Miasta – intencja od Burmistrza i Rady Miasta oraz od Starosty i Rady Powiatu. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w ważnych dla naszej społeczności sprawach.
      • W tym dniu przypada odpust naszym dekanacie w Brzączowicach.
    • Sobota:
      • wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona strażaków.
      • Msza Święta o Boże bł. i opiekę Matki Najświętszej dla Strażaków, ich Rodzin i Sympatyków z OSP Śródmieście, OSP Dln. Przedmieście i Państwowej Straży Pożarnej o g.16.00 – zapraszamy.
  • Zmiana Tajemnic Różańca Świętego w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o g.14:00.
    • Środa: o g.18.00 Msza Święta w intencji trwałości i świętości małżeństw oraz
      Boże błogosławieństwo w rodzinach. Po Mszy Świętej o g. 8:00 adoracja
      w tej samej intencji
    • Czwartek: o g.18:00 o błogosławieństwo Boże dla dobroczyńców i wolontariuszy
      Parafialnego Zespołu Caritas „Betania”
    • Sobota:
      • o g. 8:00 Msza Święta wynagradzająca Bogu za grzechy przeciwko
        Niepokalanemu Sercu NMP
      • o g.18:00 w intencji próśb i podziękowań do MB Myślenickiej
      • o g.18:00 w intencji rodzin, które Matka Boża nawiedziła w kwietniu
      • o g.18:00 w intencji młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania.
  • Zapraszamy na comiesięczne Uwielbienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie we środę o godz. 19:30. Modlitwę i śpiew poprowadzi wspólnota Nazaret.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Spowiadamy codziennie od g. 6:00 i do g. 8:30 oraz od g.17:00, a w czwartek od g.16:00 i w piątek w czasie Mszy Świętych.
  • Chorych odwiedzimy z posługą sakramentalną w pierwszą sobotę od g. 9:00. Zapisujemy ich w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
  • W ramach Jubileuszu Koronacji Łaskami Słynącego Obrazu w sobotę ósma już Nowenna do Matki Bożej Pani Myślenickiej. Rozpoczniemy ją o g.17:30 Nabożeństwem Majowym z podziękowaniami i prośbami. Następnie Msza Święta z kazaniem sprawowana przez księży rodaków: ks. Włodzimierza Małotę CM i O. Jakuba Bielę SJ. Zapraszamy na nią wszystkie rodziny, które Matka Boża w Swoim Obrazie odwiedziła w domach w kwietniu oraz młodzież przygotowującą się do Bierzmowania z rodzicami.
  • W 1633 r. Obraz Matki Bożej znajdował się w domu prywatnym Marcina Grabyszy na Górnym Przedmieściu – dzisiaj to jest przy ul. 3 Maja przed osiedlową kotłownią. Od 1 do 8 maja działy się przy Obrazie niezwykłe zjawiska – nieziemska światłość, z oczu Maryi płynęły łzy. Komisja biskupia uznała ich nadprzyrodzone pochodzenie. W tym miejscu jest dzisiaj kapliczka. Na pamiątkę tamtych dni, wraz z parafią św. Brata Alberta, organizujemy od 1 do 8 maja Nabożeństwa Majowe przy tej kapliczce o g.19.30. Połączone będą z konferencją ks. Michała Pieli. Serdecznie zapraszamy.
  • Kandydatów do bierzmowania z klas ósmych zapraszamy na Mszę Świętą i spotkanie w poniedziałek o godzinie 18:00.
  • 1, 2 i 3 maja kancelaria parafialna nieczynna.
  • Ofiary na kamienną figurę św. Józefa – wotum wdzięczności Parafian dla Matki Bożej z racji Jubileuszu, można składać przez cały miesiąc maj w Jej kaplicy, do specjalnie przygotowanej skarbony. Ochotnicza Straż Pożarna przeprowadzi zbiórkę uliczną w niedzielę 5 maja.
  • Życzymy wszystkim trwania w radości płynącej ze Zmartwychwstania Chrystusa.
  • W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności śp. Stanisławę Kurlit, śp. Stefanię Gruchacz, śp. Wacława Żelichowskiego. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Im wieczne spoczywanie.