• Msza Święta na Mikołaju dzisiaj o g.14.30.
    • Poniedziałek: Święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej
      • W tym dniu zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie, które poprowadzi ks. Leszek Babicki, proboszcz parafii MB Królowej Polski w Brzączowicach.
        • Porządek nabożeństwa:
          • g.18.00 Msza Święta z kazaniem
          • g.19.00 Różaniec Fatimski
          • g.20.00 Msza Święta z kazaniem, a po niej procesja Cudownego Obrazu
          • g.21.30 Nabożeństwo dla młodzieży w kaplicy Matki Bożej
    • Wtorek: wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika
    • Środa: Uroczystość Wniebowzięcia N M P
      • Msze Święte w tym dniu będą sprawowane tak jak w niedzielę. Na każdej Mszy Świętej poświęcenie ziół i kwiatów.
    • Czwartek: wspomnienie św. Stefana Węgierskiego, króla
      • Pamiętajmy w modlitwie o ks. Prałacie Stefanie Kubieniu, który w tym dniu obchodzi imieniny.
    • Piątek: Święto św. Jacka, kapłana, patrona archidiecezji krakowskiej
      • Msza Święta przy krzyżu na Dolnym Przedmieściu o g.19.00 – zapraszamy.
    • Sobota: Msza Święta wieczorna w intencji próśb i podziękowań do Matki Bożej Myślenickiej.
  • W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o g.12.30 podziękujemy ks. Mirosławowi Smyrakowi za jego trzyletnią posługę w naszej parafii.
  • W piątek 24 sierpnia, w rocznicę koronacji łaskami słynącego Obrazu Naszej Pani Myślenickiej, będziemy gościć w parafii ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. O g.18.00 odprawi Mszę Świętą, którą zainauguruje Jubileuszowy Rok 50-lecia Koronacji, dokona Aktu Zawierzenia Matce Najświętszej oraz poświęci 7 kopii Cudownego Wizerunku, które od września będą nawiedzać rodziny naszej parafii. Już dzisiaj zachęcamy do udziału w tej ważnej uroczystości.
  • Zapraszamy do modlitwy na Kalwaryjskich Dróżkach. Kompania z naszej parafii wychodzi na Dróżki z placu przed Bazyliką Kalwaryjską w piątek 17 sierpnia i w sobotę 18 sierpnia o g. 5.00 rano.
  • W minionym tygodniu ołtarz główny z kościółka św. Jakuba został zdemontowany i przewieziony do konserwacji. Bóg zapłać wszystkim, którzy w tym pomogli.
  • Dziękujemy tym, którzy złożyli swoje prace w konkursie na logo Jubileuszu 50-lecia Koronacji Naszej Pani Myślenickiej.
  • Parafialny Zespół Caritas „Betania” będzie przyjmować skierowania wystawione przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej na pomoc żywnościową z Unii Europejskiej we wtorek 21 sierpnia od godziny 15.00 do 17.00.
  • W niedzielę 19 sierpnia na Mszach Świętych zaśpiewa zespół muzyki sakralnej. Po Mszach Świętych będą kwestować na remont domu w Krzywaczce, w którym zamieszkało 5 polskich rodzin z terenu objętego działaniami wojennymi w Donbasie na Wschodniej Ukrainie.
  • Polecamy prasę katolicką –można ją nabyć przy kaplicy Matki Bożej. W “Gościu Niedzielnym” przeczytamy o sanktuarium w Pasierbcu, o przystanku Jezus, który trwał w Kostrzynie nad Odrą na woodstokowym polu oraz o tym, czy zmiana prawa skutecznie ochroni przed śmiercionośnymi dopalaczami. Jest też “Źródło” i “Cuda i Łaski Boże” poświęcone św. Maksymilianowi Marii Kolbe.
  • Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitości Bożych darów w nadchodzącym tygodniu pracy i wakacyjnego odpoczynku.
  • W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Iwonę Gedroyć. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Jej wieczne spoczywanie.