• Koncert muzyki organowej w wykonaniu Adama Klareckiego, organisty katedralnego z Włocławka, dziś o godz. 15:30, w kościele św. Brata Alberta na Osiedlu.
  • Nieszpory w naszym maryjnym sanktuarium dziś o godz.17:30.
  • Za nami błogosławiony czas odpustu parafialnego. Gorące słowa podziękowania kierujemy w stronę naszych wspólnot parafialnych, które w miniony czwartek, włączyły się w upiększenie uroczystości Patronki naszej Parafii NMP.
    • Dziękujemy
      • Panom niosącym baldachim
      • Strażakom
      • Służbie Rodzinie
      • Chórowi parafialnemu
      • Orkiestrze Miasta i Gminy Myślenice
      • pocztom sztandarowym
      • przedstawicielom:
        • Oazy
        • Domowego Kościoła
        • Odnowy w Duchu Świętym
        • Kik-u
        • Grupy Misterium
        • Caritasu
        • dzieciom sypiącym kwiatki
        • Służbie Liturgicznej
        • Siostrze za zadbanie o wystrój świątyni
        • Panu kościelnemu
        • Panu Organiście
      • oraz tym wszystkim, którzy w tym dniu przybyli na wspólne świętowanie.
  • Wspólnota „Miasto Boże” organizuje Ewangelizacyjny Kurs Alfa.
    • Spotkania w każdy piątek o godz. 19:00 w Lubniu.
    • Początek 16.09. (piątek).
  • Zbiórka kandydatów na ministrantów w sobotę (16.09.) o godz. 10:00 w salce przy ul. Ks. Piotra Skargi.
    • Zapraszamy chłopców ze Szkoły Podstawowej z klasy III i IV, ale także starszych, którzy pragnęliby wstąpić w szeregi Służby Liturgicznej Ołtarza.
  • Msza św. dziękczynna za tegoroczne zbiory w kaplicy na Dolnym Przedmieściu, w środę (14.09.) o godz. 17:00
  • Spotkanie z rodzicami i dziećmi przygotowującymi się do Pierwszej spowiedzi i Komunii Świętej:
    • zapraszamy na Mszę św. 25.09. (Niedziela) na godz. 11:00.
  • Ponawiamy prośbę, by dzieci szkolne uczestniczyły we Mszy św. niedzielnej o godz. 11:00.
    • Prosimy również by na tej Mszy św. dorośli pozostawili dzieciom wolne ławki w przedniej części kościoła.
  • Chór parafialny „Laudate Dominum” pod dyrekcją Pani dyr. Magdaleny Starzec serdecznie zaprasza w szeregi chórzystów.
    • Próby śpiewu w każdy czwartek o godz. 18:00 w salce przy ul. Ks. Piotra Skargi 4.
    • We wrześniu, dodatkowo próby poprowadzi znany dyrygent i kompozytor Paweł Bębenek.
  • W liturgii kościoła w tym tygodniu:
    • Wtorek (13.09) – wsp. św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła,
    • Wtorek (13.09) – kolejne Nabożeństwo Fatimskie
      • W naszym sanktuarium:
        • 18:00 Msza św. z kazaniem.
        • 19:00 Różaniec Fatimski
        • 20:00 Msza św. z kazaniem, a po niej procesja Cudownego Obrazu
        • 21:30 Nabożeństwo dla młodzieży w kaplicy Matki Bożej
    • Środa – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego
    • Czwartek – wspomnienie NMP Bolesnej
    • Piątek – wspomnienie św. męczenników Korneliusza papieża i Cypriana biskupa
    • Niedziela (18.09) – święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski, dzieci i młodzieży
    • Św. Stanisław to patron naszego ks. Proboszcza, który w tym dniu obchodzić będzie swoje imieniny. Już dziś ks. Solenizantowi życzymy zdrowia, bł. Bożego, opieki Naszej Myślenickiej Pani oraz radości z kapłańskiej posługi pośród nas. W tym dniu Msza św. w intencji ks. Proboszcza o godz. 12:30. Serdecznie zapraszamy!
    • Czwartek 18:00 – o bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla członków Klubu Inteligencji Katolickiej w nowym roku pracy.
    • Niedziela 12:30 – o zdrowie, bł. Boże opiekę Myślenickiej Pani dla ks. Proboszcza – int. od Apostolatu Margaretka
  • Wszystkim Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia, a szczególnie dzieciom i młodzieży, którym patronuje św. Stanisław Kostka, życzymy obfitości łask Bożych i radości w nadchodzącym tygodniu pracy i nauki.