• Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.
  • Dzisiejsza niedziela w naszej Ojczyźnie obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Podziękujmy Panu Bogu za Jego niepojętą i nieskończoną miłość, za dar Jego wcielenia i odkupienia.
  • Zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe dziś o godz.17:30, w tygodniu po Mszy św. o godz. 18:00.
  • Z kalendarza liturgicznego:
    • środa – wspomnienie św. Jadwigi Królowej
    • piątek – wspomnienie bł. Bogumiła, biskupa
    • sobota – wspomnienie św. Barnaby, apostoła
  • Symbole Światowych Dni Młodzieży, Krzyż i Ikona Matki Bożej, których peregrynacje zapoczątkował Jan Paweł II i od 1987 roku odwiedziły już wszystkie kontynenty, od dwóch lat są w ważnych miejscach w Polsce. Na chwilę obecną są w drodze do Myślenic.
    • Krzyż i Ikonę Salus Populi Romani przywitamy w naszej parafii w środę, 8 czerwca.
    • Zapraszamy na godz. 17:00 do parafii św. Brata Alberta, z której w uroczystej procesji przeniesiemy Krzyż i Ikonę do naszej parafii, by powitać je na Mszy Św. o godz. 18:00.
    • Po Mszy św. adoracja indywidualna, nabożeństwo uczczenia Krzyża i uwielbienie poprowadzi ks. bp Grzegorz Ryś oraz Maria Krawczyk – Ziółkowska z zespołem.
    • W czwartek 9 czerwca Krzyż i Ikona będzie w myślenickim szpitalu, w którym na Mszy św. o godz. 19:00 nastąpi ich pożegnanie.
    • Szczegółowy plan z wykazem miejsc, w których będą obecne Symbole ŚDM na plakatach i stronie internetowej parafii.
  • Zespół Caritas Betania dziękuje ofiarodawcy za przekazane specjalistyczne łóżko z materacem i stolikiem do posiłków dla chorego. Osoby pragnące je wypożyczyć prosimy o zgłoszenie się na dyżur we wtorek w godz. 15:00 – 17:00.
  • W sobotę 11 czerwca odbędzie się X Pielgrzymka Apostolatu Margaretka do Kalwarii Zebrzydowskiej. Zapraszamy wszystkich, którzy obejmują modlitwą kapłanów. Zapisy na wyjazd autokarem dziś po Mszach św. w zakrystii, a w tygodniu w sklepie Kik-u.
  • W przyszłą niedzielę woluntariusze Caritas Betania będą zbierać datki do puszek przy Kościele na obóz wakacyjny dla niepełnosprawnych.
  • Już dziś zapraszamy na koncert organowo chóralny. W niedzielę 12 czerwca o godz. 19:00 wystąpią: Chór Laudate Dominum pod dyrekcją Magdaleny Starzec i Pan Jacek Basista – organy.
  • Działająca przy naszej parafii dziecięca grupa teatralna Miraki zaprasza na spektakl „Tylko Bóg ma prawo mnie obudzić” wg „ Oskara i pani Róży”. Więcej szczegółów i terminy inscenizacji na plakatach.
  • Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli, dobrego tygodnia.