„Zmartwychwstał już Chrystus , Pan mój i nadzieja”   /Sekwencja/

Niech  Zmartwychwstały Pan będzie Waszą Nadzieją,

na dni  pełne pokoju i  duchowej radości,

na  przezwyciężenie   wszystkie życiowych problemów

i na nasze z Nim  zmartwychwstanie.

Szczególne słowa bliskości i życzeń kierujemy do  ludzi chorych i starszych, oraz  do tych, którzy te Święta spędzają z dala od swoich bliskich.

Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

• Nieszpory kończące Triduum Paschalne dzisiaj o 17:30.
    • Do najbliższej niedzieli trwamy w Oktawie Wielkanocy. Zachęcamy do codziennego uczestnictwa w Mszy Świętej i Komunii Świętej.
    • Poniedziałek Wielkanocny – porządek Mszy świętych taki jak w niedzielę.
    • Nowennę przed Świętem Bożego Miłosierdzia odprawiamy dzisiaj o 15:00, a w tygodniu piętnaście minut przed Mszą Świętą wieczorną lub nabożeństwem.
    • Niedziela: Święto Miłosierdzia Bożego
    • Nabożeństwo Uczczenia Obrazu Bożego Miłosierdzia i zawierzenie świata Bożemu Miłosierdziu o 15:00.
  • W piątek z racji trwającej oktawy Zmartwychwstania Pańskiego nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
    • Poniedziałek: 9:30 w intencji Pielgrzymów do Ziemi Świętej – Grupa 1
    • Czwartek: 18:00 za Zmarłych wypominanych
    • Niedziela: 11:00 w intencji Pielgrzymów do Ziemi Świętej – Grupa 2
    • Msza Święta dla Osób niepełnosprawnych w sobotę o 11:00, a dla Wspólnoty „Nazaret” o 19:30.
  • Wyrazy wdzięczności kierujemy do wszystkich, dzięki którym, mogliśmy godnie  przeżyć Triduum Paschalne, dziękujemy Służbie Liturgicznej, Służbie Kościelnej – Panom Jackowi i Bogdanowi, Oazie, Scholi  i Chórowi. OSP Dolne Przedmieście i OSP Śródmieście za wartę przy Bożym Grobie.  Dziękujemy za  wystrój kościoła, Grobu Pańskiego i Ciemnicy S. Elżbiecie, Paniom Annie  i Marii, Panom Janowi i Mirosławowi, Państwu Magdalenie i Ernestowi. Dziękujemy tym, którzy przekazali dary dla potrzebujących i Zespołowi „Betania” za ich przekazanie.
  • Polecamy świąteczny, poszerzony do 92 stron, Tygodnik „Gość Niedzielny”.
  • W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Józefa Papiernik, śp. Julia Szklarz. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Im wieczne spoczywanie.