Było ich ponad stu – strażacy i druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu myślenickiego, w sobotę 25 maja spotkali się u Pani Myślenickiej

1Pielgrzymka rozpoczęła się uroczystym przemarszem z myślenickiego Rynku do kościoła. Na Eucharystii powitał strażaków ks. proboszcz Zdzisław Balon. Kustosz Sanktuarium podczas słowa przybliżył historię cudów stojących u początków kultu Wizerunku Matki Bożej, jak i dzieje czci oddawanej Pani Myślenickiej.

Mszę Św. zakończył akt ofiarowania Matce Najświętszej. Po modlitwie uczestnicy pielgrzymki spotkali się w ogrodach plebańskich na… małym co nieco przygotowanym przez wolontariuszy „Caritas” Betania.

3

I choć to spotkanie z Maryją było wydarzeniem specjalnym w ramach Roku Jubileuszowego, strażacy wyrazili chęć wpisania pielgrzymowania do Pani Myślenickiej w swoje kalendarze także w przyszłym roku i w kolejnym, i w kolejnym…

DS

Fot. dzięki uprzejmości OSP Śródmieście i OSP Górne Przedmieście