Zapraszamy na obchody rocznicy wprowadzenia Cudownego Obrazu Matki Bożej do naszego sanktuarium. 2 lipca 1633 r. w uroczystej procesji przeniesiono Obraz Matki Bożej z domu Marcina Grabyszy z Górnego Przedmieścia do naszego kościoła po uznaniu przez komisję biskupią za nadprzyrodzone zjawiska, które działy się przy Wizerunku i łaski jakie ludzie otrzymywali przez wstawiennictwo Maryi.

Na pamiątkę tego wydarzenia we wtorek 2 lipca zapraszamy o g.19:00 na Nabożeństwo Maryjne przy kapliczce na ul. 3 Maja \przed miejską kotłownią\. Stamtąd udamy się w procesji z Obrazem Pani Myślenickiej ulicą 3 Maja na plac kościelny, gdzie przy ołtarzu polowym będzie sprawowana Eucharystia. Już dzisiaj, wraz z Parafią św. Brata Alberta, zapraszamy do udziału w tej uroczystości wspólnoty parafialne, organizacje społeczne, Straż Pożarną, orkiestrę i wszystkich Parafian.

rocznica_przeniesienia_obrazu3_1200